Okuldan Beklentilerimiz İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar, her özellikleri farklı olan ve farklı farklı hedefleri ve idealleri olan birbirlerinden farklı canlılardır. Bazen insanların ihtiyaçları ile beklentileri arasında farklılıklar meydana gelmektedir. Çünkü insanlar bazen beklentilerini gerçeğe uygun kurmazlar ancak beklentilerin yerine gelebilmesi için öncelikle ihtiyaçların ve beklentilerin tamamen gerçekliğe uygun olması gerekmektedir.

Öğrenciler de hayatı öğrendikleri ve hayata hazırlandıkları okuldan bir çok beklenti içine girmektedir. Öncelikle okulun kaliteli olması en büyük beklentidir. Bununla birlikte o okulda görev yapan öğretmenler de alanlarında bilgili ve uzman olmalıdır; alanlardaki gelişmeler ile kendilerini geliştiren yani gelişime açık olan öğretmenler olmalıdır.

Kaliteli bir öğretmen klasik bir ders sunumu dışına çıkabilmeli ve yeri geldiğinde öğrencilerin sıkılmasını engelleyerek dersi daha hareketli ve ilgi çekici hale getirmelidir. Öğrencilerin okuldan ve öğretmenlerden diğer bir beklentisi ise düzeylerine göre eğitim almaktır. Öğrencilere sevgiyle ve şefkatle yaklaşması gereken öğretmenler, öğrenciler ile olan sorunlarını da ceza ve tehdit yollarına gitmeden uyumlu ve yumuşak bir şekilde çözmeye çalışmalıdır.

 

Gelen olarak okuldan beklentilerin temelinde öğretmenlerin öğrencilere karşı tutum ve davranışları vardır bu nedenle konuya bu açıdan bakmak daha mantıklı olacaktır.

Okuldan Beklentilerimiz Konusundaki Yazımız İçin Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.