Okulda Neler Öğreniyoruz?

Aşağıda okulda neler öğreniyoruz kısaca olarak ele alacağız.

Okul eğitim ve öğretim yuvasıdır. Okullarda formal eğitim verilmektedir. Resmi olarak bakanlığa ve doğrudan devlete bağlı olarak okul kurumlarında müfredata uyularak dersler işlenmektedir. Okullar öğrenciler için bir fırsattır. Eğitim uzun vadeli bir yatırımdır. Bu nedenle devlet tarafından güvence altında bulunmaktadır.

Okulda öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat doğrultusunda eğitim ve öğretim ihtiyacını karşılamaktadır. Okullarda devletin belirlediği resmi eğitim programları resmi görevli öğretmenler tarafından en uygun şekilde öğrencilere aktarılmaktadır.

Okulda öğrenciler eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını dünya standartlarında modern, çağdaş, akılcı ve bilimsel yöntemlerle karşılamaktadır. Bunun için ekonomik olarak kalkınma planları da yapılmaktadır. Eğitim ancak sermayenin varlığıyla iyi duruma getirilebilir.

Okullarda resmi eğitim ve zorunlu eğitim senesi olarak belli kademelere ayrılmıştır. Bu kademelerde sınıflar bulunmaktadır. 6 – 18 yaş arası zorunlu eğitim ve öğretim 12 yıldır. Daha sonra ön lisans veya lisans öğretimi başlamaktadır. Devlet lisans eğitimini de birinci öğretim olarak karşılamaktadır. Masraflar ise kişiye aittir. Çünkü lisans eğitimde birey olarak sorumluluk alma seviyesidir.

Genel olarak okullarda bilime, ilme değer vermeyi, insanlığa değer vermeyi, devlete, millete, vatana bağlı ve saygılı olmayı, milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı, tarih ve kültürümüzle var olayı öğreniriz. Bu da bizi kendini gerçekleştirmiş bir birey yapmaktadır. Okuldaki eğitim insanı zamanla olgunlaştırır.

Okulda Neler Öğreniyoruz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.