Okul Tercihlerinde Yabancı Dil Faktörüne Dikkat

Üniversite tercihlerinde en büyük etmenlerden biri de yabancı dil. Yabancı dil ile eğitim veren okullar ve fakülteleri seçmeyi düşünen adayların sayısı oldukça fazla. Çünkü mezun olunca 1 hatta 2 dil bilmek iş bulma olasılığını arttırıyor. Yeni Şafak tarafından yapılan habere göre tercih aşamasında öğrencilere yabancı dil eğitimi ipuçları verildi. World of Language Akademi kurucusu Pelin Temelli bu konuda ” Dil öğrenme aşamasında seçilecek okulun eğitim programında öğrenciye uzmanlaşma fırsatı tanınmalı” açıklamasını yaptı.

Yabancı dilde tercihini yapacak olan adayların üniversitelerin anlaşmalarına dikkat etmesi gerekiyor. Öğrenciler eğitimini gördükleri dili ana dili olan ülkede konuşma fırsatına sahip olmalı.

Temelli açıklamalarına şöyle devam etti; ” Okulların yurt dışında anlaşmalı olduğu okullar da başarılı olmalı yani bu okullar ayrıntılı olarak araştırılmalı. Öğrenciler okulların olanaklarını iyice araştırmalı. ”

İTÜ, SUNY programlarında değişik olarak yalnızca Türk öğrencilere değil uluslararası öğrencilere de açık olacak yeni bir çift program başlatıyor. İTÜ ve ABD NJIT tarafından yapılacak olan bu programı bitiren öğrenciler çift diploma alacak. Buna ek olarak okulun Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü de öğrencilerine uluslararası çift diploma verecek. Bu programdaki öğrenciler eğitimlerinin yarısını NJIT’te okuyacak.

Okul Tercihlerinde Yabancı Dil Faktörünü Göz Ardı Etmeyin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.