E Okul Lise Karne Notları Yayında

E Okul Liselerde e-Karne Dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı, bu sene ilk defa lisede okuyan öğrenciler için e-karne oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu sene ilk defa lisede okuyan öğrencilerine e-karne oluşturdu. Lise öğrencileri karnelerine e-okul üzerinde oluşturulan değişiklikler sayesinde Veli Bilgilendirme Sistemi adı altında bulunan e-karne sayfasından da ulaşabilecek.

imam hatip liseleri

Bu sayede öğrenciler ve onların velileri e-okul sisteminden ders notlarını ve öğrencilerle ilgili başka verileri de karne olarak görebilecekler.

Bakanlığın 7 Eylül 2013 günü değiştirilen ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde söylendiği gibi öğrencilere e-karne oluşturuldu. Bu sayede öğrenci veya onunda velisi olan kişi istediği zaman e-karnenin bir çıktısını okul yönetiminden onay ile alabilecek. Karnede devamsızlık bilgisi, öğrencinin notları, sınıf öğretmeninin öğrenci ile ilgili notları da olacak.

MEB görevlilerinden edinilen açıklamaya göre e-karnenin onaylanmış bir çıktısı arzu eden öğrenciye verilebilecek. Fakat bir sorunla karşılaşmamak için bu öğretim döneminde tüm öğrencilere karne verilecekmiş gibi düşünülüp önlemler düzenlendi.

1 yorum

  1. Sayın Bakanım bir anne olarak rica ediyorum ve yalvarıyorum sınıfta kalan öğrencilere bir hak istiyorum. Kurtarma sınavı yaparsanız geçen senede olduğu gibi.Oğlum lise 2 sınf öğrencisi sınıfta kaldı. Benim gibi olan ailelere bir şans lütfen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.