Okul Kaydı İçin Sahte Adres Gösterene 842 TL Ceza

Çocuklarını istedikleri okula kayıt ettirebilmek için göstermelik adres değiştiren yani sahte adres gösterenlere 842 TL ceza geliyor …

Öğrencilerin, otomatik olarak, adreslerinin bağlı olduğu uygun okula kayıt yaptırılmasını öngören Adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle birçok velinin, istedikleri okula çocuklarını kayıt ettirebilmek adına çok sık olarak kullandıkları bir yöntem olan adres değişikliği ve nüfus müdürlüğünde adres değişikliği kaydı, sıkı takip altına alındı.

Emniyet birimleri yaptıkları çalışma ve fiziki kontrol neticesinde adreste oturmadığı tespit edilen çok sayıda veliye, yanlış beyandan ötürü 842 TL tutarında ceza kestiği ve bu tarz kayıtların adresten de sildirildiği belirtildi. Okulların da bu kontrolleri yaptığı ve sorunlu kayıtları gerçekleştirmediği, öğrencileri ile gelen veliler tarafından okullarda öğrenildi.

okul çantası

Habersiz Veliler İsyanda

Tüm hazırlıklarını belirledikleri okula yönelik yaptıklarını, kontrollerden haberlerinin olmadığını ve bu durumdan mağdur olduklarını belirten veliler, bu sorunun düzeltilmesini bekliyor.

Yanlış Adresin Cezası 842 TL

Adres beyanını hatalı verdiği tespit edilen ailelerin, nüfus müdürlüklerine giderek savunma vermeleri, nüfus müdürlüklerinin savunmaları incelemesi neticesinde yanlış adres beyanı verdiği tespit edilen ailelere, her beyan için 842 TL ceza kesip tebliğ ediliyor. Cezanın 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda indirim yapılıyor.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.