Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri 2014

Öğretmenlere Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri Verilecek. 2014 yılında ilk kez verilecek olan Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri kimler alacak zorunlu mu için detaylar şöyle :

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki açıdan gelişmesini amaçlayan bir projeye imza attı. Proje kapsamında 20 bin 994 öğretmen eğitim alacak.

Bu verilecek eğitimler dahilinde 4 bin 500 öğretmen ‘Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi’ alacak.

Bakanlık, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile birlikte 2011-2012 öğretim yılından bu yana hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan  eğitim şeklinde hizmet içi eğitimler vermekte. Bu doğrultuda eğitimlerden 2011-2012 ve 2012-2013 eğitim- öğretim dönemlerinde 500 bin civarında öğretmen faydalandı.

öğretmen

Bu sene merkezi şekilde yapılan 383 eğitimden 28 bin 929 öğretmen, mahalli şekilde yapılan 3 bin 548 hizmet içi eğitimden ise 247 bin 24 öğretmen faydalandı. Öğretmenlerin mesleki gelişimi hedef alınarak 2014 yılında da 206 hizmet içi eğitim faaliyeti gerçekleştirilecek. Bu eğitimlerden ise 20 bin 994 öğretmenin faydalanması bekleniyor.

Eğitimler şu konuları kapsıyor; hızlı okuma ve hafıza teknikleri, zihinsel engellilerin eğitimi, saç toplama, drama, travma sonrası normal tepkiler, Fatih Projesi teknoloji kullanımı, protokol kuralları, zeka oyunları, öğretmenlik ve girişimcilik, Kur’an-ı Kerim, hadis ve hadis metinleri, Arapça seminerleri…

Eğitimlerde en fazla pay, 4 bin 500 kişi ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan atölye-meslek dersleri öğretmenleri için hazırlanan Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri’ne ayrıldı.

Üniversite eğitimlerini; işitme, görme engelliler ve üstün yeteneklilerin sınıf öğretmenliği ile sınıf öğretmenliği bölümlerinde almış Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne ait özel eğitim okulları ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleriyle anlaşma kaleme almış 2 bin 480 öğretmen ise Zihinsel Engellileri anlama ve kavrama konusunda eğitimlere katılacak.

Fatih Projesi kapsamında öğretmenlerin bilinçlenmesi amacıyla bin 695 öğretmene teknoloji kullanımı, ağ altyapısı ve branş dersleri uygulamalı bir şekilde öğretilecek.

Pedagojik formasyon almamış 122 öğretmenin dahil olması beklenen Pedagojik Formasyon Kursuda bu eğitimlerden bir tanesi…

2014 Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.