Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitim Süresi Valilikçe Uzatılabilecek

Açıklamada bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemlerin alınacağı belirtildi. Telafi eğitimlerinde bir eğitim-öğretim dönemi boyunca tamamlanması gereken 180 iş günü esas alınarak eğitimlerin planlanacağı ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada “Lüzum görülmesi halinde öğretmenlerimizin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler valiliklerce belirlenecek” denilerek, şunlara yer verildi:
“Eğitim-öğretim süreci devam ederken bazı kurumlarımızda değişik sebeplerle geçici sürelerle eğitim faaliyetleri ile ilgili kısmî aksamalar yaşandığı, örgün ve yaygın eğitime geçici sürelerle ara verildiği biliniyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi uyarınca planlandığı şekilde gerçekleştirilemeyen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin telafi edilmesi için alınması gereken tedbirler ve uygulanacak yöntemler konusunda öğretmenlerimizin bir kısmı hizmet içi eğitime alındı. Lüzum görülmesi halinde öğretmenlerimizin hizmet içi eğitim sürelerinin uzatılması, yenilenmesi veya idari izinli sayılmaları hususu, her yerleşim yeri için farklı özellik arz edeceğinden buralarda alınacak tedbirler valiliklerce belirlenecek. Çeşitli sebeplerle eğitim- öğretimin gerçekleştirilemediği kurumlarımızda yapılamayan eğitim-öğretim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce ilgili mevzuatı doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecek. Telafi eğitimlerinde bir eğitim-öğretim dönemi boyunca tamamlanması gereken 180 iş günü esas alınarak eğitimler planlanacak. Bakanlığımız bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün önlemleri alıyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.