Öğretmenlerin Alan Değişikliği Sonuçları MEBBİS (24 Aralık 2013)

MEBBİS Alan Değişikliği sonuçları bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2013 Yılı Alan Değişikliği başvuruları sona erdi, bugün alan değişikliği sonuçları açıklandı. MEBBİS Alan Değişikliği sonuçları ekranı MEBBİS eokul-meb.com’da. Bugün Öğretmenlerin Alan Değiştirme sonuçları duyuruldu.

Öğretmenlerin Alan Değişikliği sonuçları 24 Aralık 2013 Salı yani bugün açıklandı. 2018 2019 Öğretmenlerin Alan Değişikliği sonucu TC Kimlik no ve MEBBİS şifreleriyle öğrenilecek, MEB Öğretmen alan değiştirme sonuçları ve alan değişikliği sonuç ekranı detayları bu yazımızda.

Milli Eğitim Bakanlığı, alanlarında değişikliğe gidecek öğretmenlerin sonuçlarını 24 Aralık Salı günü açıklandı. Öğretmenlerin 2013 yılı alan değişikliği sonuçları MEB insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından açıklandı.

Bakanlığın bildirileri kapsamında, birimlerine ait eğitim kurumlarında vazifede bulunan öğretmenlerin 2013 senesi alan değişikliği işlemleri Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44. maddesi hükümlerine bağlı olarak yapılacaktır.

Alan Değişikliği Başvuru sonuçları için tıklayınız.

2013-Alan-değişikliği-ne-zaman-yapılacak-370x270

Alan değişikliğine, öğretmenlikte adaylıkları kaldırılmış olma şartıyla Talim ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararı kapsamında; mezun olduğu bölüm haricinde başka bir bölümden öğretmen olmuş, eğitimleri birden çok bölümü kapsayan, öğretmenlik yaptığı branş haricinde bir bölümden eğitim almış, 2012 yılında il içi ve iller arasında alan değişikliği kapsamında yer değişikliğine tabii olanlar daha evvelki bölümlerine geçiş için müracaat edebilecek.

Sınıf öğretmeni kapsamında hizmet verirken, Zihin Engelliler Sınıfı öğretmenliğine ve başka bölümlerde hizmet verirken Teknoloji ve Tasarım bölüme geçiş yapanlardan, yapılan hizmet içi eğitim programlarını başarıyla bitirenler de alan değişikliğine müracaat edebilecek.

16-20 Aralık tarihinde müracaatlar kabul edilecek olup 24 Aralık tarihinde ise atamalar gerçekleştirilmiştir.

MEB 2013 Alan Değişikliği Sonuçları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. Bugün açıklansın ya. İnsan bir garip oluyor. Beklemek zor cidden. Karara göre ev değişecek yaşanılan yer arkadaşlıklar hep değişecek. Hafif heyecan korku ve kaygı gibi belirtiler var tabi. Bugün öğrenelim ve herkes mutlu olsun. Her şeyin hayırlısı olsun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.