Öğretmenlere Rotasyon Çıkıyor Mu

Öğretmenlere rotasyon çıkıyor mu hakkında bilgi kısaca

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in resmi twitter hesabından bazı konulara açıklık getirdi. Medyada yer alan bazı haberlerin asılsız olduğunu ifade eden Tekin, medyada öğretmenlerin rotasyonlarının 5 yıl olacağına dair yapılan haberleri ve TEOG sınavı ile ilgili iddiaları yalanladı.

Twitter hesabından gazetelerde iki yanlış haberin yer aldığını açıklayan Yusuf Tekin birçok kişinin merak ettiği sorulara cevap oldu. Bu durumda öğretmene rotasyonun 5 yıl olacağı ve TEOG sınavlarının 3 ders halinde olacağı haberleri doğru değil. Bakanlık ve bakan tarafından henüz böyle bir karar alınmış değil. Özellikle TEOG ile ilgili bir değişiklik düşünülmüyor.

Öğretmen rotasyonlarıyla ilgili olarak da sendika ve diğer yetkililerle yapılan çalışmalar doğrultusunda il içi rotasyonun 10-12 yıl içinde planlanacağı bildirildi. Bu konunun kesinlik kazanması ise yönetmeliğin oluşturulması ile gerçekleşecek. Yönetmeliğin hazırlanma aşamasında işbirliği içinde süren çalışmalar da aynı şekilde devam edecek.

Öğretmenlere Rotasyon Çıkıyor Mu Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.