Öğretmenlere Ek Gösterge Zammı Yapılacak mı

Öğretmenlere Ek Gösterge Zammı Yapılacak mı, Öğretmenlere Ek Göstergelerine Zam Yapılacak 2013

Emniyet birimi mensupları ekstra çalışma süreleri için ek mesai ücreti elde edemiyordu. Ancak diğer hizmet sınıflarında görev yapan memurlar için bu böyle değil. Bu memurlar ekstra görevleri için ek mesai ücreti elde edebiliyordu. Bu nedenle hakkaniyetsizliğin giderilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü bir çalışma yürütmeye karar verdi. Planlanan çalışmada, emniyet hizmeti sınıfında görev yapan polislerin yaşadığı bu adaletsizliğin giderilmesi hedef alındı.

öğretmen ataması

Ek göstergeleri aratacak

Hazırlanan çalışma dahilinde emeklilikte elde edilen ikramiye ve maaşların saptanıldığı ek göstergede düzenlemeler yapılarak bu konudaki sıkıntılar giderilecek. Bu kapsamda; polislerin ortalama ek gösterge dereceleri artırılacak. Diğer hizmet sınıflarında vazifeli memurların ek göstergelerine nazaran düşük olan polislerin ek göstergelerinin 3600’e artırılması hedeflenmektedir. Polislerin ek göstergesi şuanda 2200. Polislerin ek göstergesi 3600 güne artırılırsa bu meslek grubununda göstergeleri doktor ve mühendisle eşit olacak.

Öğretmenler içinde düzenlemeler mevcut

Ek göstergeyle göstergeleri iyileştirilmesi belenen bir diğer meslek grubu ise öğretmenlerdir. 809 bin öğretmenle ve 375 bin öğretmen emeklisine müjde geldi. Şuanda 3000 ek göstergeye sahip öğretmenlerin göstergesi de tıpkı polisler gibi 3600’e artırılacak. Öğretmenin emekli ikramiyesine 12 bin lira zam, emekli aylığına ise 360 liralık bir zam uygulanacak. Çalışanların maaşı ise 35-40 lira artması bekleniyor.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.