Öğretmen Maaşları 2014 Derece Kademeye Göre Zamlı Liste

Öğretmen Maaşları, 2014 Öğretmen Maaşları Ocak Ne kadar Oldu, Zamlı Maaşlar Ne Kadar Derece Derece ve Kademe Kademe

2014 yılı itibariyle hangi derecedeki öğretmen ne kadar maaş alacak ? Enflasyon farkının belirlenmesinin ardından öğretmen maaşlarının ne kadar artacağı konusu sonunda açıklığa kavuşturuldu. 0.17 lik enflasyon artışı ve Ocak ayında yapılacak % 3 lük zammın ardından öğretmen maaşlarına yapılacak zam belirlendi.

Maliye Bakanlığından açıklanan verilere göre 2013’ün Temmuz-Aralık döneminde 0,071589 olarak uygulanan memur maaş katsayısı, 2014 yılı Ocak ayı itibari ile 0,073837 ‘ye o,95790 olan taban aylık katsayısı 0,98798’e 0,022700 olan yan ödeme katsayısı 0,023412’ye çıkarıldı. Yeni yılda en çok takip edilen haberler arasında öğretmen maaşlarının ve ek ücretlerin ne kadar artacağı emekli ücretlerinin ne kadar artacağı en çok takip edilen haberler arasında yer aldı.

Aşağıda vermiş olduğumuz tabloda öğretmenlerimizin 1 Temmuz 2013 de ve 1 Ocak 2014 de ne kadar ücret aldıklarını göreceksiniz. Bu tabloda iki maaş arasındaki farklarda görünmektedir.

Öğretmen maaşları hizmet yılına göre değişim göstermektedir. Bu haberimizde öğretmenlerimizin ne kadar maaş aldıklarını görmüş olacaksınız.

Derece Derece Öğretmen Maaşları 2014 Derece ve Kademelerine Göre 2014 Zamlı Öğretmen Maaşları Listesi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

24 yorum

 1. Anlamıyorum hakikaten dünyanın her yerinde öğretmene saygı varken bizim ülkemizde ihtiyaç bile yok insanlar öğretmenlerin niteliklerini eleştirirken kendilerini ve kendilerinin verdiği eğitim sonucunda bizim tımarlamak zorunda kaldıgımız cocuklarına dönüp bakmazlar zaten suçlu kolay sen öğretemiyon sen yapamıyon…4 yıllık okul mezunları arasında en düşük maaşı alan öğretmen,dağa bayıra terörist inine yani kısacası her yere giden bayrağın dalgalandığı her yerde bulunan öğretmen,aldığı maaşın belli bir kısmını yaptığı işe yani çocuklara yada okula karşılıksız olarak harcayan yine öğretmen,doğuda senelerce çalısıp yani öyle bir iki sene durup gitmek değil 5 ve üstü sene çalışan ve gidemeyen ailesinden uzakta olan yine öğretmen,ders esnasında ders sonrasında her an ve her yerde denetlenen yine öğretmen, çocuklar öğrenemedi diye kendini suçlayan ve boş hisseden sorunu kendinde arayan ve özeleştiride bulunan yine öğretmen oysaki salla sisteme salla herkese aileye, aile eğitime önem vermiyo sistem sınıfta bırakmıyor çocuklar her şekilde geçiyo ben napayım de geç ;) haa tatil meselesi tatil öğretmene değil öğrenciye valla benim işime gelir açıkcası bende diğer memurlar gibi yılın belli bölümünde çalışıp işi düşeni horlayıp itip kakarak güler yüz göstermeden saat 5 e kadar çalısıp 20 gün tatil yapmak varsa değişmek isteyen eminim çoğu öğretmen hazır.. haa şehir merkezinden çıkıp kırsala gelinde yol yok ev yok okulda yaşadığın yerde su yok elektrik yok .. yani yok yok ondan sonra atıp tutun sallayın o sebeple öğretmenin aldığı maaş diğer memurlara göre çok azdır fakat allaha şükür bunu bulamayanlarda var …Dip Not: Asgari ücretliye Allah sabır versin bir an önce devlet ve iş verenler onlarında hayatları olduğunu ve yaşadıklarını göz önüne alır ve düzenleme yapar..

 2. Merhaba Arkadaşlar

  Öğretmenlerin az çalışarak çok para kazandığını. Sanılanın aksine eğitim neferi olmadıklarını, devlet maaş vermesin 1 Ay çalışmayacaklarını. Bu parayı 800tl alan asgari ücretlinin cebinden aldıklarını. Devletin Niteliksiz, Saygı haketmeyen şahışlara, tonla para verdiğini. Düşünüyorum

  Ben Özel sektör çalışanı olarak Aldıkları maaşın kendi vergimden olan kısmını HELAL ETMİYORUM. Ahirette iki elim yakalarındadır.

  Kul Hakkım Haram Olsun

  Maaşınızı Afiyetle Yiyiniz :)

  • Kafanız basmadı gitti. Nitelikli çalışan kavramını. Bi baltaya sap olamamışsan 800 tl alırsın tabi. Ben özel sektörde elektronik müh.im. 5000 alıyorum. Ne dicen şimdi?

  • Özel sektörde çalışıyormuşta kendi payına düşen kısmı helal etmiyormuşmuş… Dengesi bozuk insan o beğenmediğin öğretmen oralara gelebilmek için kaç yıl emek verdi kaç tane sınava girdi çıktı ne badireler atlattı haberin var mı??? YOK!!! O beğenmediğin öğretmen okulun içinde, dışında kaç tane işle uğraşıyor neler yapıp neler ediyor haberin var mı??? YOK!!! O beğenmediğin öğretmene bu şekilde cahil cühela yorumlar yapabiliyorsun yazık… Yok haberim var ben bile bile yapıyorum diyorsan da ben sana hakkımı helal etmiyorum dengesi bozuk kişi…

  • ya biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz??? eğitime ve öğretmene hiç önem verilmiyor.senin gibi kıskanç,okumamış,cahil ve görgüsüzler olduktan sonra bu ülke batmaya mahkum.ben kpss ye kazanıncaya kadar perişan oldum.üniversiteyi bitirinceye kadar tüm masraflarım 24 000 tl tuttu.sen de oku,benim kadar para ve emek harca.sonra buraya gel.öss yi kazanmam ve dershanelere gitmemi de saymıyorum bile.ama sen para ve emek harcamadan önce adam olmayı öğren bence.

 3. öğretmenin kazandığı para helaldir. istismar eden varsa başında amir ve müfettiş var… ahirette de sorgu sual var… birine yakalanmazsa öbürüne yakalanır… öğretmenin ne ayakkabı kutusu dolu ne de vekil-bakan babacığı var.

 4. 3 MİLYAR MI? 3 MİLYAR İYİ PARA. DOLARA ÇEVİRSEN 1,5 MİLYAR DOLAR EDER. İYİ PARA. EVET İYİ PARA.YAŞASIN MİLYADER OLDUK. HEYYYT BE! BAK NE DİYECEĞİM ALTIN BİRADER. KENDİNE SAYGIN YOKSA SENİ OKUTAN ÖĞRETMENLERİNE SAYGIN OLSUN. TEK ÇOCUKLU AİLELERİN O TEK ÇOCUĞU BİLE ANA-BABAYI BAZEN CANINDAN BEZDİRİKEN, ÖĞRETMENLER ONLARCA ÇOCUĞUN DERDİYLE,BAZEN ÇİŞİYLE, DIRDIRIYLA, KAVGASIYLA, GÜRÜLTÜSÜYLE UĞRAŞIR. BİR GÜN GİT DE BİRBİRİNE GİRMİŞ CURCUNAYA DÖNMÜŞ BİR SINIFA GİR VE ÇOK DEĞİL, SADECE 10 DAKİKA DUR. O ZAMAN GÖRÜRSÜN O ŞARTLARDA YARIM GÜN ÇALIŞMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU. AĞZI DİLİ OLAN KONUŞUYOR İŞTE. PEHH

 5. hiç kimseyi genelleyemezsin ben nefesimin bittiği yere kadar ders anlatıyorum ve ailelerin bıktığı uslanmayan ilgilenmedikleri çocuklarla 50 kişilik sınıfta baş etmeye çalışıyorum eve gelip etkinlik hazırlamaya sınav hazırlamaya sınav okumaya not girmeye sınav analizi yapmaya başarının altındalarsa kurtarma sınavı hazırlamaya ve o sınavları okumaya performans ödevlerini okumaya ve değerlendirmeye çalışıyorum siz evde yan gelip yatarken televizyonda zap yaparken ben gece yarılarına kadar bunlarla uğraşıyorum kimse ahkam kesmesin uzaktan işin içinde olmayan bilemez cebinizden çıkan paraların nerelere gittiğini iyi takip edin sizin kafaya taktığınız sadece öğretmen maaşlarıysa yazık!

 6. 3 ay tatil yaparlar, yarım gün derse girerler onda da adam akıllı ders anlatmazlar yılın çoğu zaman okulda göremezsin rapor sevk alır kaçarlar bir de 3 milyara yakın maaş alırlar, öğretmenler aldıkları bu parayı hiç ama hiç hakketmiyorlar, devletin bir kere daha düşünmesi lazım, kısılması lazım, benim cebimden çıkıyor bu paralar !

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.