Öğretmen Dostu Nabi Avcı’dan İl İçi Bekleyenler İçin Talimat

Öğretmen Dostu Nabi Avcı’dan İl İçi Bekleyenler İçin Talimat
 • 18.09.2015

Nabi Avcı son dönemde başa gelen Milli Eğitim Bakanları içerisinde en fazla öğretmenlerin yanında olan isim olarak biliniyor. Bakan Avcı gerek vermiş olduğu sözlerine yerine getirme gerekse öğretmenlerin faydasına olan faaliyetlerde bulunma açısından öğretmen ve öğretmen adayları tarafından oldukça seviliyor.

Geçtiğimiz günlerde 81 ilin Milli Eğitim Müdürleri ile bir toplantı düzenleyen Avcı, yine öğretmenleri sevindirecek bir talimat ile gündeme geldi. Bakan Avcı son dönemde sık sık seslerini duyuran il içi atama isteyen öğretmenler için gerekli işlemlerin yapılması için müdürlere talimat verdi.

Geçtiğimiz günlerde Başkent Öğretmenevinde 81 ilin milli eğitim müdürleri ile bir araya gelen Avcı toplantıda pek çok önemli konuya değindi. Akşama kadar süren toplantıda eğitim sektörünü yakından ilgilendiren birçok önemli konu mercek altına alındı. Özel eğitim kurumlarından öğretmen atamalarına kadar pek çok konuda istişare eden müdürler bu konular hakkında Bakan Avcı’ya bilgi vererek görüşlerini aldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan il içi, il dışı ve özür grubu tayinlerinin ardından halen eş durumu konusunda tayin talebinde bulunan öğretmenler bulunmakta. Bakan Avcı toplantıda bu öğretmenler için aile bütünlüğünün korunması için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. serap dedi ki:

  NOTUMUN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUM BAKANIM

 2. serap dedi ki:

  Sayın bakanım 6.sınıfta 1.dönem ben teşekkür veya takdir belgesi alamadım 1.dönem yıl sonu karne notum 68,97.2.dönem teşekkür belgesi ve onur belgesi aldım 2.dönem yıl sonu notum 73.55 ama sınıf hocam 2.dönem karneme 1.dönemdeki yıl sonu notumu geçirmiş. e okulda 73,55 yazması gerekirken 68,97 yazıyor. Şuanda 8.sınıfa gidiyorum teog sınavına giricem ve 68,97 notu yüzünden teog sınavından düşük not alıcam . lütfen buna bir çözüm bulun bakanım.
  BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM.

 3. esenyel dedi ki:

  sen merak etme huriye ben herkesin bu mesajları okuyup dikkate aldığından eminim yani burda aciz belkide sensin saygılarımla bunu bil yeterr

 4. huriye dedi ki:

  ya eğer şu an bu mesajları okuyup da, ciddiye almayarak güleniniz varsa, işte onlar en acizler… bunu bilin yeter

 5. huriye dedi ki:

  size göre önemsiz olan bu yorumlar bence çokça anlam ifade etmekte. insanlar bu yorumları süs olsun diye yazmıyor.. biraz düşünce lütfen.. bu insanlar deli değiller ki yorumlar yapıp fikir veriyorlar. eğer onları deli olarak gören varsa, önce dönüp kendilerine baksınlar. bu yorum hakkını bize tanıdıkları için.. !! ;) anlayana saygılarımla.. varsa eğer.. duyun birazcık.. kulak ardı ederek haklar çiğneniyor..

 6. huriye dedi ki:

  gerçekten şu nakillerle ilgilenilirse çok daha iyi olur.. ayın başında nakil istiyoruz, sonunda belli olur diyorlar ama ses yok.. ben böyle bir eğitim istemiyorum.. eşitlik her zaman ön planda olmalı..

 7. huriye dedi ki:

  ya bu nakiller neden olmuyo ya.. normal anadolu liselerine geçiş yapılsın artık ama.. böyle olursa okuma hevesi her öğrencide bir nebzede olsa az kalır.. bu da eğitimde adaletsizliğin olduğunun kanıtıdır.. sayın bakanım…

 8. sabri aydın dedi ki:

  Sayın

 9. sabri aydın dedi ki:

  Sayın bakanım dördüncü sınıf din kültürü kitaplarında subhane duasının anlamı yanlış yazılmıştır “allah tan başka tanrı yoktur” tanrı kelimesi yerine ilah yoktur olması doğrusu böyle olması gerekiyor lütfen kaynakları gözden gecirmenizi rica ederim ve ayrıca çok kısa belirtilmiş ilginize tesekurler

 10. adanalı dedi ki:

  müdür atamalarında cumhuriyet tarihinin en haksız atamalarını yapan bir zat.ona öyle beddua ediyorum ki inşallah haksız uygulamalarının cezasını yüce rabbim verir.

YORUM YAZ