Öğretmen Atamaları TBMM’de Görüşülmedi!

Torba yasa içerisinde yer alan 35 bin öğretmen kadrosunun Cumhurbaşkanlığı yemin töreninden sonra TBMM’de görüşüleceği bekleniyordu.

GAZETEKAMU / ÖZEL HABER

Torba yasa içerisinde yer alan 35 bin öğretmen kadrosunun Cumhurbaşkanlığı yemin töreninden sonra TBMM’de görüşülmesi bekleniyordu. Ancak yemin töreninin ardından TBMM tatil edilmiştir. Bundan sonra nasıl bir yol izlenecek? Atamalarla ilgili hangi açıklamalar yapılacak? GAZETEKAMU olarak öğretmen atamalarıyla ilgili haberleri sıcağı sıcağına vermeye devam edeceğiz.

28 Ağustos’ta TBMM’nin “Sadece olağanüstü toplantı gündemiyle çalışma yapılabilir” kuralı nedeniyle yasanın görüşülemediği ifade edilirken Ak Parti’nin 1 Eylül’de Meclis’i torba yasa gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırması bekleniyor. Dolayısıyla torba yasa görüşmeleri ve 35 bin öğretmen atamasının onaylanması süreci 1 Eylül’den itibaren başlayacak.

TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK’in oturumu kapatırken 1 Ekim’e kadar çalışmalara ara veriyoruz demesi öğretmen adaylarında hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Ancak yeni kurulacak Bakanlar Kurulu’nun güven oylaması için TBMM tekrardan toplanacaktır. Güven oylamasından sonra öğretmen atamaları da görüşülecek. Gelecek hafta içerisinde MEB’in atama duyurusunu yapacağı ve atama takviminde bir aksama olmadan 40 bin öğretmenin 15 Eylül’den itibaren görevinin başında olacağı ifade ediliyor.

Avcı’dan Okul Müdürleri ve Öğretmen atamaları açıklaması

Öğretmen Atamalarında Adil Dağılım Nasıl Olacak?

ÖĞRETMEN ATAMA GÖRÜŞMESİ NE ZAMAN OLACAK AVCI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.