Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

Günlerdir merakla beklenen öğretmen atamalarında Nabi Avcı tarafından yapılan açıklama ile meraklar giderildi. Avcı, bugün yapmış olduğu açıklama ile 37 bin öğretmen ataması ile ilgili olarak bilgi verdi.

Öğretmen adaylarının gözü kulağı öğretmen atalarında. Puanların açıklanması ile birlikte gözler öğretmen atamaları ne zaman yapılacak sorusuna çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bugün yaptığı konuşmasında öğretmen atamalarının bu ay içerisinde gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. Daha önce ortaya çıkan 47 bin denmesine rağmen 37 bin atama yapılacak, on bin kadro nerede gibi söylentilerin tamamen spekülatif olduğunu söyleyerek bu konuya da açıklık getirdi.

47 bin şeklinde ifade edilen kadronun yasayla ihdas edilmiş olan kadro olduğunu söyleyen Avcı bu sayının bütçe kanunu doğrultusunda yasa ile belirlendiğini söyledi. Yasa ile belirlenmiş olan bu 47 bin kadronun ne zaman ne kadarının kullanılacağına Maliye bakanlığının karar verdiğini de söyleyen Avcı, kendilerinin 37 bin kadroyu bu ağustos ayında kullanacaklarını söyledi.

Şimdi gözler bu ay içerisinde yapılacak olan atamaların kesin tarihine çevrildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.