Öğretmen Atamaları Bu Tarihte Başlayacak !

Öğretmen atama takvimi netleşti, 2013 yılı öğretmen atamaları ne zaman yapılacak son dakika haberleri bu sayfada.

42 Bin Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak Yapılacak ? 2013

Başkent Öğretmenevi’nde basına konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2013 yılında 42.000 öğretmen alınacağını belirterek şu şekilde konuştu: “Hangi alanda kaç öğretmene ihtiyaç bulunduğuna yönelik çalışma, Bakan Nimet Baş döneminde yapılmaya başlanmış ve Bakanlığımız döneminde sonuçlandırıldı. Öğretmenlerin hangi nitelikleri taşıması gerektiğine dair strateji raporunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Eğitimde kalite üzerine çalışıyoruz. Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu 42 bin öğretmen alınacağını belirtmişti. Bu rakam doğru. 42 bin öğretmen alınacak.”

Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından ilk atamaların yapılabilmesi için ilk  önce özür grubu yer değiştirmelerinin yapılması gerekmektedir. Bu durumda öğretmen atama sonuçlarının eylül ayında sonuçlanacağı tahmin edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan haberde şu bilgilere yer verildi:

“Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişiklikleri haziran ve temmuz, alan değişikliği işlemleri temmuz, özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz-5 Ağustos’ta, ilk atamalar 16-29 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

2013-2014 eğitim ve öğretim yılına sağlıklı bir şekilde başlanılması bakımından ağustos ayı sonu itibarıyla her türlü atama ve yer değişikliklerin sonuçlandırılması planlanmaktadır.

İl milli eğitim müdürlüklerinin bu planlama çerçevesinde illerindeki planlamaları yaparak, herhangi bir aksaklığa meydan vermeden okulların yeni oluşumlarını tamamlamaları, bu okullarda görevli öğretmenlere de her türlü rehberlikte bulunmak suretiyle atamalarını titizlikle gerçekleştirmeleri gerekmektedir.”

2013 Yılı Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak. Öğretmen Atamaları 2 Eylül’de Başlayacak.

1 yorum

  1. Öğretmen atamaları her sene olduğu gibi bu senede son ana kadar cinnet geçirtecek öğretmenlere. Sonra da nereye çıktıysa insanların tayinleri 2 gün içerisinde gidip kalacak yer bulmaya çalışacaklar. Öğretmenevi arayacak herkes. Belki de hepsi çoktan dolmuş olacak. öğretmenevlerine şimdiden bakmakta fayda var. Herkes için hayırlı bir atama yılı olması dileklerimle…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.