Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

Binlerce öğretmen tarafından merakla beklenen 37 bin öğretmen ataması için geri sayım başlarken öğretmen adayları MEB tarafından kesin sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki,2015 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak, öğretmen atamalarında hangi branşa kaç kontenjan verilecek?

7 Haziran tarihinde bir soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, seçim öncesinde herhangi bir atama olmayacağını ancak seçimlerin ardından MEB tarafından 47 bin öğretmenin atanacağını açıklamıştı. Fakat MEB tarafından 37 bin öğretmen atanacağı duyurulunca bu durum pek çok kesimin tepkisine sebep oldu. Bu ise bu yıl içerisinde KPSS’ye girerek atanma ümidi taşıyan her 100 öğretmenden 92’sinin atanamayacağı anlamına geliyor.

Öğretmenlerin en çok merak ettiklerinden bir tanesi de hangi branşa kaç kontenjan ayrılacağı. Branş bazında kontenjanların bir hafta içerisinde açıklanması beklenirken Yusuf Tekin kontenjanların açıklanması için illerden gelecek olan norm bilgilerinin beklendiğini söyledi.

Öğretmen atamalarının sonuna gelindiği şu günlerde eylül ayının ilk haftasında tercihlerin tamamlanması bekleniyor. Bu durumda yeni atanacak olan öğretmenler yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında görevlerine başlayabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.