Öğretmen Atamaları En Fazla Bu Bölgelere Yapılacak

Atama bekleyen öğretmenlerin bugün mü yarın mı diyerek merakla bekledikleri öğretmen atamalarının sonuna gelindiği şu günlerde Bakanlık tarafından yapılacak olan 37 bin atamanın büyük çoğunluğunun Doğu ve Güneydoğu illerine yapılacağı açıklandı. Tahminlere göre atamaların %70’i Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayacak.

Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşanan güvensiz ortam son zamanlarda herkesin gündeminde olsa da Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl da geleneği bozmayacak ve Bakanlığa bağlı okullarda ilk defa görev alacak olan 37 bin öğretmeni Doğu ve Güneydoğu illerindeki okullara gönderecek.

Bakanlık her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmen atamalarının büyük bölümünü Doğu ve Güneydoğu illerine yapacak. Bakanlık tarafından duruma gösterilen gerekçe ise bölgeden çekilmenin ve buradaki okulları öğretmensiz bırakmanın buradaki yasa dışı güçleri sevindirmek anlamına geleceği. Bölgeyi öğretmensiz bırakmanın PKK’nın ekmeğine yağ sürmek olduğunu söyleyen MEB yetkilileri bu sebeple atamaların büyük çoğunluğunu yine Güneydoğu ve Doğu illerine yapacak.

Bakanlık geçen yıl yapılan 40 bin öğretmen atamasında da yine benzer bir yol izlemiş ve bu öğretmenlerden 30 binini Doğu ve Güneydoğu illerine atamıştı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.