Öğretmen Atamaları Boş Kalan Kontenjanlar Belli Oldu

Öğretmen adayları tarafından merakla beklenen atama sonuçlarında beklenen güne bugün gelindi. Bugün saat 11’de Ankara’da gerçekleşen kura çekimi ile birlikte 37 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. Yapılan atamaların ardından adaylar bugün MEB’in resmi internet sitesinden atama sonuçlarını öğrenebildi.

Bununla birlikte bugün gerçekleştirilmiş olan 37 bin öğretmen atamasında boş kalan kontenjanların ne olduğu da açıklandı. Şimdi herkesin aklında olan soru ise bu boş kalan kontenjanlara bakanlık tarafından yeni bir atamanın yapılıp yapılmayacağı. MEB İKGM Hamza Aydoğdu tarafından televizyonda yapılan açıklamaya göre 37 bin öğretmen atamasının %99’u gerçekleşti. Aydoğdu tarafından yapılan açıklamaya göre açıkta kalan kontenjan sayısı sadece 1116.

Bu durumda her yıl olduğu gibi bu yıl da ek bir atamanın gerçekleşmesi bekleniyor. Büyük ihtimalle Bakanlık tarafından yeni başvurular alınarak yeni bir atama gerçekleştirilecek.

Bununla birlikte günümüzde atamalar sonucu biriken öğretmen adayları bugüne kadar görülen en karanlık dönemin yaşanmasına sebep oluyor. Toplamda 385 bin olarak açıklanmış olan atama bekleyen öğretmen sayısı, bugün yapılmış olan 37 bin öğretmen atamasının ardından 348 bin olarak kaldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.