Öğretmen Atama Kontenjanları 2013

Öğretmen Atamaları ve Kontenjanları Ağustos Atamaları 2013

2013 Öğretmenlik Alan Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce öğretmen adayının gözü  2013 Ağustos ayı öğretmen atama kontenjanlarına çevrildi.

öğretmen atamaları

Tüm umutlarını öğretmen atama sonuçlarına bağlayan binlerce öğretmen adayı 2013 Ağustos ayı öğretmen atama kontenjanlarını merakla bekliyor.

Bu bilgilerin yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 28 Şubat sürecinde görevinden istifa etmiş öğretmenler hakkında  bazı açıklamalarda bulundu.Nabi Avcı  “Henüz bir şekilde göreve başlamamış, durumları netleşmemiş olan öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza tekrar böyle bir hakları olduğunu hatırlatmak üzere böyle bir düzenleme yapıldı’’ bilgisini verdi.

Branşlara göre öğretmen atama kontenjanları açıklandığında sizlerle bu sayfadan hemen paylaşacağız. Hangi branştan ne kadar öğretmen atanacak, bu sorunun cevabı en geç 26 Ağustos’ta belli olacak.

Sizce Hangi Branştan Daha Fazla Alım Olmalı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. tarihciler yıllardır atama beklyr tarihmz bu kadar mı onemsz nasl br adaletsizlik bu kontenjan arttrlsn yeter artk insaf tarhmzi gelecek nesillere nasl aktarmyı sevdrmeyi dusunyrsunz adalet isyruz yeter artk

  2. TÜRKÇE öğretmenliği atamalarında rekor bir sayı bekliyorum, çünkü hem seçmeli derslerde Türkçe alanı çok fazla hem de ders saati ve temel branş olması itibariyle bu alana çok fazla ihtiyaç var.

  3. beden eğitimi olmalı çünkü sağlam kafa sağlam vücutta olduğu için spor çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğu için bütün öğrencilere bu hakkın verilmesi için beden eğitimi olmalı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.