Öğrencilerde Karne Günü Heyecanı (13 Haziran 2014)

Öğrencilerde karne günü heyecanı yaşanıyor. Okullar 13 Haziran 2014 Cuma günü yaz tatiline giriyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 17,5 milyon öğrenci, 13 Haziran Cuma günü 3 aylık yaz tatiline giriyor.

karneler

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri !3 Haziran Cuma günü karnelerini alarak yaz tatiline girmenin heyecanını yaşıyor.

Yeni eğitim-öğretim yılında ilk zil, 15 Eylül Pazartesi çalıyor ve ilk dönem dersleri de 23 Ocak 2015 Cuma günü sona eriyor.

15 günlük yarı yıl tatilinin ardından dersler, 9 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayıp, 12 Haziran 2015 Cuma günü öğrenciler yeniden yaz tatiline giriyor.

MEB’in 2013-2014 eğitim öğretim yılı istatistiklerine göre, 61 bin 936 okulda, 17 milyon 532 bin 988 öğrenci eğitim görüyor. Bu eğitim kurumlarında 873 bin 747 öğretmen, 562 bin 882 derslikte görev yapıyor.

eokul-meb.com

Karne Günü Heyecanı İle İlgili Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

13 yorum

  1. Arkadaşlar haklısınız gerçekten Bizim okulda 9. .sınıftayken teşekkür almıştım 70 lerde. Bende bu durumdan rahatsız oldum. Bizim okulda 420-450 alanlar takdir almışlar hava atıyorlardı. 10. sınıftada 10 puan daha artırarak 80 lere kadar eldim. Artık 11. sınıfta inşallah takdir alırım dedim. Sıkı çalışmaya başladım ve sonunda okulda 91.65 ortalama ile 11. sınıftaki en yüksek ortalama ile okulda dereceye girdim. Hava atanlar ve öğretmenler bile şaşırdı. Bazı öğrenciler ve öğretmenler bu çocuktan hayır çıkmaz demişlerdi. Böylece bunları yanıltmış oldum ve özellikle sınıf öğretmenin bana olan güveni arttı ve benden Boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne yerleşebileceğini söyledi. Başarım gerçekten ilgili olan anneme ve sını öğretmenine borçluyum. Hayatımda hiçbir özel ders ve dershaneye gitmedim. İnşallah Allah nasip ederse seneye aynı başarımı üniversite sınavında yakalarım. Allah’a ısmarladık kendinize iyi bakın. Unutmayın ki hedefli ve kararlı insanlar başarıya koşabilir.

  2. Normalde Hiç Çalışmam Ama ÇAlışmadıgım Halde Teşekkür Aldım :) Ama SOnunu Tahmin Edince Dogru Yola Ulaşırsınız Arkadaşlar …
    ÇALIŞIN ÇALIŞIN ÇALIŞIN .
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

    KAHROLSUN RECEP TAYYİP ERDOĞAN .

  3. 10.SINIF ÖĞRENCİSİYİM TEŞEKKÜR ALIYORUM ÇOK TUHAFTIR 4.SINIFTAN BERİ HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI O YÜZDEN ÇOK MUTLUYUM DARISI BAŞINIZA…HE BU ARADA SÖYLEMEYİ UNUTMAYAYIM HERKESE KAZASIZ VE BELASIZ GÜZEL BİR YAZ TATİLİ GEÇİRMEK DİLEĞİYLE.

  4. ben bu sene takdir alıyorum. çok mutluyum alamıyanlarda üzülmesin çalışıp inşallah alırlar alnlarda almayanlarında ömür boyu başarılarının devamını dilerim ama takdir aldığım için çok mutluyum :) :) :) <3

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.