Öğrenciler ve Veliler E-Okul Hakkında Neler Düşünür?

Aşağıda öğrenciler ve veliler e-okul hakkında neler düşünür kısaca olarak ele alacağız.

E- Okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistemdir. Bu sistemde öğrenciler, öğretmenler ve veliler iletişim kurmak, bilgilendirme sağlamak için bir takım uygulamalar bulunmaktadır. E-okul sistemi sayesinde okulda çeşitli resmi faaliyetlerin sağlanması, planlanması ve düzenlenmesi sağlanmaktadır.

E-okul sistemi öğrencilerin sınav tarihlerinin bulunduğu, notların bulunduğu, projelerin bulunduğu, kitapların bulunduğu bir sistemdir. Öğretmenler e-okul sistemine, sınavların düzenlenmesinde ve planlanmasında, projelerin gerçekleştirilmesinde, çeşitli faaliyetlerin doğrudan bilgilendirme amacıyla girilmesi gibi durumları yönetmek için bilgiler girmektedir.

E-okul hakkında öğrenciler ve veliler, sistemin çok güzel ve kullanışlı olduğunu düşünmektedir. Velilerin öğrencilerin durumlarını takip etmeleri kolay olduğundan ve mobil uygulamalar da bulunduğundan sistem oldukça kullanışlıdır. Sistemin öğrenciler ile ilgili ayrıntıları bilgileri içermesi velilerin anlık takibini de sağlamaktadır.

E-okul sistemi sayesinde öğrenciler bir dersten kaç sınav olacağını, hangi tarihlerde olacağını, proje ödevlerinin içeriklerini, ders içeriklerini ve ders kaynaklarını bilmektedir. Öğrenciler bu bilgiler sayesinde derslerini daha iyi takip edebilmektedir.

Öğrencilerin derse motive olmaları, velilerin anlık bilgilere sahip olmaları sistemin en iyi yönlerindendir. E-okul sistemi düzenli bir sistem olarak herkesin işine gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı da bu sistemi her geçen gün geliştirmektedir. E-okul sistemi yararlı bir sistemdir.

Öğrenciler ve Veliler E- Okul Hakkında Neler Düşünür Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.