Ödünç Akıl Cepten Düşer Ne Demektir?

Aşağıda ödünç akıl cepten düşer ne demektir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar, bir iş yaptıklarında ya da yapmaları gerektiğinde danışarak hareket ederler. İnsanlar insanlardan akıl danışırlar. Akıl danışmak tecrübelerden faydalanmak anlamına gelir. Fakat bazen bu durum gerçekleşmez. Ödünç akıl cepten düşer diye bir atasözü bulunmaktadır.

Ödünç akıl cepten düşer atasözü ile insanların akıl vermesiyle hareket edilmez, ancak bir yere kadar faydalı olur ya da daha kötüsü olur anlamı çıkmaktadır. Bir işi yapmadan ya da yaşamadan yapmış ya da yaşamış gibi öğüt veren insanların ne kadar isabetsiz konuştuklarını ortaya koymak için söylenen bir atasözü olarak dilimizde bulunmaktadır. İnsanların cesaretle tecrübe kazanması gerekir.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Ödünç Akıl Cepten Düşer Ne Demektir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. süpersiniz, ödevim Ödünç Akıl Cepten Düşer Ne Demektir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.