Obama Hamid Karzai İle Görüştü

Hamid Karzai, Perşembe günü devlet departmanında Hillary Clinton ile bir akşam yemeğine katıldı
Ana hikaye okumaya devam edin
Taliban Çatışma

Militan nexus
Taliban kimlerdir?
Bando ileriye
Insider saldırılar: Nedenleri
Başkan Barack Obama, Afganistan’da ABD’nin selin gelecekteki rolü tartışmak üzere Beyaz Saray’a yaptığı Afgan mevkidaşı Hamid Karzai, memnuniyetle karşıladı.

ABD asker seviyelerinin 2.014 ötesinde, Taliban barış görüşmeleri ve yaklaşan Afgan seçimlerinde beklentileri gündemde tüm vardır.

Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Savunma Bakanı Leon Panetta ve Dışişleri Bakanı selin ile görüşmelerde bulunan Washington toplantı kapaklar Sayın Karzai’nin üç günlük gezi.

Afganistan’da 66.000 ABD askerlerinin çoğu 2014 yılında terk nedeniyle vardır.

ABD’li komutanlar direnişçilerin takip ve Afgan güvenlik güçlerini eğitme Afganistan’da 6.000 ve 15.000 asker arasındaki terk ettiler.

Ancak Beyaz Saray yetkilileri, 2014 tarihine kadar tüm askerlerini çekmesi olasılığını dışarıda değil.

İkili güvenlik anlaşması
Liderleri Cuma günü öğleden sonra ortak bir basın toplantısı yapacaklar.

Obama yönetimi yetkilileri askerlerinin çekilmesi bir sonraki aşaması ile ilgili kararlar hakkında herhangi bir duyuru yok olacağını söyledi.

Perşembe günü, Sayın Karzai’nin Obama yönetimi içinde görevlerinden ayrılmadan, her ikisi de Mr Panetta ve Bayan Clinton, bir araya geldi.

Çarşamba günü Afgan lideri ile düzenlediği basın toplantısında, Sayın selin yıldız söyledi: “Uzun ve zor bir yol sonra, nihayet kendini yöneten ve güvence altına alabilirsiniz bir Afganistan kurmak son bölüm, egemen bir Afganistan, at, ben inanıyorum vardır gelecek. ”

Bu, ABD liderliğindeki Afganistan’da Nato koalisyon, 2013 yılı sonunda Afgan kuvvetlerinin bütün muharebe görevleri teslim mümkün olacaktır umulmaktadır.

Sayın Panetta da ilerleme ekipman tür ABD kendi sınırları güvende tutmak için Afgan güçlerine vermek ve gelecekteki bir Taliban isyanı durdurmak ne belirlenmesinde yapıldığını söyledi.

Sayın Karzai’nin Pentagon’da bir tören selin karşılama aldı. Günün ilerleyen saatlerinde de dışişleri bakanlığı resmi bir akşam yemeğine katıldı.

Washington gezisinde iki ülke arasındaki ilişkiler açısından önemli bir zamana denk geliyor.

Bu, ABD ve Afganistan, Afgan askeri ve polis üyeleri tarafından ABD ve NATO güçlerine saldırılar bir dizi gördüm biri ve Kur’an yakılması dahil Afganların öfkelendirdi ABD kuvvetleri, ilgili olayların bir dize arasındaki gergin yıl izler.

Ama Washington Afgan lideri gezisi numarasını ve 2014 ötesindeki Afganistan’da kalan ABD askerlerinin işlevini belirleyecek ikili güvenlik anlaşması üzerinde görüşmeler önemli bir adım olarak görülmektedir.

Sayın Karzai’nin bu Afgan bağımsızlığına zarar korkusuyla ABD ile uzun vadeli bir bağlayıcı güvenlik anlaşması imzalamak için isteksiz olmuştur.

Muhabirler o kovuşturmaya karşı ABD askerleri dokunulmazlık vermek istemeyen ve Afganların hala Afgan topraklarında askeri cezaevleri ABD çalıştırın tutuluyor mutsuz olduğunu söylüyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.