Nitelikli İnsan Olmak ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda nitelikli insan olmak ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Nitelikli insan, sorumluluklarının farkında olan ve devletine ve milletine faydalı ve iş gücünün karşılanmasında gerekli insan gücüne ve yeteneğine sahip insan demektir. Bir alanda gerekli eğitimi en iyi şekilde alarak nitelik kazanan insan olarak da bilinmektedir.

Nitelikli insanlar topluma faydalı işler yaparlar. Toplum sorunlarıyla yakında ilgilenirler. Nitelikli insanlar bu alanda birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak da görev alırlar. Sosyal sorumluluk projelerine katılarak faal bir şekilde çalışırlar.

Toplumun ihtiyacı olan şeylerin giderilmesinde bir ihtiyacı kapatarak varlık gösterirler. Pasif olmak yerine aktif olarak çalışırlar. Bütün projelerde haklarının farkında olarak yararlı olmaya çalışırlar. Sorumluluk sahibi olarak yönetim alanlarında bulunurlar.

Nitelikli insan gücü ülkenin kalkınmasını, büyümesini ve gelişmesini sağlar. Böylece ülke ekonomisi de rahat eder. Bununla beraber sosyal refah düzeyi de yükselir. İnsan gücüne olan ihtiyacın karşılanmasında nitelikli insan gücü kalifiye olarak işe yaramaktadır.

Nitelikli insan bir toplumda ancak eğitimin varlığı ve geliştiği ölçüde kendini gösterebilir. Eğitim almış ve kendini gerçekleştirmiş bir birey her zaman toplum içinde uyum halinde yaşar. Nitelik insan gücünün oluşması hem bireysel hem toplumsal olarak faydalıdır. Bu sayede belirleyici bir rol üstlenme, uzlaşma ortamının sağlanması ve çatışmanın yaşanmaması da söz konusu olur.

Nitelikli İnsan Olmak ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. elinize sağlık, Nitelikli İnsan Olmak ile İlgili Kompozisyon kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. süpersiniz, ödevim Nitelikli İnsan Olmak ile İlgili Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.