Mustafa Reşit Akçay Kimdir

Trabzonspor’da hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Yeni Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ilk işi yeni teknik direktörü seçmek oldu. Mustafa Reşit Akçay Trabzonspor’un 2018 2019 sezonunda takımın başında olacak teknik direktör olarak seçildi. Peki Mustafa Reşit Akçay Kimdir Hakkında Kısaca Bilgiler Verelim.

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü açılklandı. 1461 Trabzon Kulübü’nün şu anki teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay yeni sezonda Trabzonspor’un başında olacak.

 Mustafa Reşit Akçay Kimdir

Mustafa Reşit Akçay 12 Aralık 1958 tarihinde, Trabzon’da dünyaya geldi. Türk teknik adam. PTT 1. Lig takımlarından 1461 Trabzon’da teknik direktörlük yaptı.

Türk futboluna teknik direktör olarak hizmet etmeye devam eden bir teknik adamdır. İlk antrenörlük yaşamına1992 yılında Trabzonspor’da altyapı antrenörlüğü yaparak başladı. Bu görevini 4 yıl sürdürdü ve bu süreçte Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz gibi birçok yıldızın yetişmesinde başrolü oynadı.

2001-02 sezonunda Bulancakspor teknik direktörlüğünü görevini devralarak ilk kez böyle bir mevkide çalışmaya başladı. Bu görevini bir sezon sürdürdü ve takımdan ayrıldı. Akabinde tekrar Giray Bulak’in yardımcı antrenörlüğüne başladı ve Giray Bulak’la birlikte Antalyaspor ve Elazığspor’u çalıştırdı.

1. Lig takımlarından teknik adamlık teklifleri almasına karşın, 10 Haziran 2011 tarihinde 2. Lig takımlarından 1461 Trabzon’un teknik direktörlük görevine başladı. 1461 Trabzonspor takımının başında ligin ilk 7 haftasında yalnızca 2 galibiyet alsa da 1461 Trabzon, ligin sonunda Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grubu lider bitirerek 1. Lig’e yükselmeyi başarmıştı.

Sizce Trabzonspor’un Mustafa Reşit Akçay’a Emanet Edilmesi Doğru Bir Karar mı ? Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. 1461 Trabzon’da başarıyı yakalamış idealist olan bir insan, Trabzonspor’da da başarıyı yakalayabilir. Tıpkı Ahmet Suat Özyazıcı,Şenol Güneş gibi… Kulüp teknik direktörleri kavgacı, dövüşçü ve şovenist-bölgeci olmamalı… Sporu, spor için, seyirlik için, barış ve dostlut için olduğunu bilmeli… Ben Mustafa Reşit Akçay’yı yakındandan tanıyan birisi değilim ama dış görünüş itibarıyla iyi bir insana, olgun ve kültürlü bir insana benziyor… Bu yönüyle, yeni Trabzonspor kulübü başkanının iyi bir seçim yaptığına inanıyorum. Teknik direkktörler ortamı geren, kendisine soru soran gazeteciyle kavga eden, tartışan kişiler olmamalıdır… Spor, kavga aracı değil, dostluğun, kardeşliğin aracı olmalıdır. Bu anlayışa sahip kulüp başkanı ve teknik direktörlere, futbolculara ihtiyacı var Türkiye’nin… Mustafa Reşit Akçay konusunda, Trabzonspor’un yeni başkanı cesaretli ve çok yerinde bir karar verdi. kendisini kutluyorum. Milas’a yolu düşerse, kendisini ağırlamaktan gurur duyarım. Selam ve saygılarımla…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.