Muhtar Maaşları 2014

Muhtar maaşları zammı geldi ve 2014 muhtar maaşları belli oldu. Peki muhtar maaşları 2014 zammı ile birlikte ne kadar oldu ?

Köy ve mahalle muhtarları bu habere çok sevinecekler. Çünkü muhtar maaşlarına %100 zam yapılıyor. Böylelikle 30 Mart’da ki seçimlerde seçilen muhtarlar 877 lira maaş alacaklar.

Muhtarların yanı sıra meslek liseleri öğretmenleri ve bomba imha uzmanlarının tzminatları arttırıldı. Ayrıca pilotların uçuş tazminatı da artıyor. Bütün bu düzenlemeler Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Yayınlanan açıklamalara göre muhtarların ödenekleri 15 Ocak 2014 itibariyle 5 bin 700 den 11 bin 400 e yükseltildi. 438 lira olan muhtar maaşı ise 877 liraya yükseldi.

para maaş zam

23 Milyonluk Maliyet

53 binden fazla muhtara yapılan bu zammın faturası 23 milyon olarak açıklandı. Daha önce muhtar maaşının asgari ücret olması gündemdeydi şimdi ise asgari ücreti geçiyor. Bu durum ise üst düzey memuru etkiledi.  Bakanlar kurulu, devlet memuruna ödenecek tazminatlarda düzenlemeye gidildi.

Bomba İmha Uzmanına 171 Lira

Yaptığı işin ne kadar tehlikeli olduğu ortada olan bomba imha uzmanlarının tazminatına 171 lira zam yapılarak 659 lira tazminat ödenecek. Pilotların ise uçuş tazminatı yükseliyor. 16 yıl hizmet veren pilotun tazminatı 89 lira oluyor.

Meslek Öğretmenine 30-110 Lira

Aylık tazminat ücreti alacak başka bir kısım ise meslek öğretmenleri. Açıklamaya göre meslek öğretmenleri 30 ila 110 lira arasında değişen tutarda tazminat alacak. Van da bulunan öğretmenlerin tazminat süresi ise uzatılacak.

2014 Muhtar Maaşları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

  1. Bilip bilmeden konuşmayın!bi muhtar kızi olarak koyun geleni gideni yoldan geçeni uğrar bize yeme içme desen zaten sayılmaz derecede koyun herşeyinle ilgilenen gene babam uzaktan size öyle gelir birde görün de ole konuşun şimdiye kadar siz bi misafire zar zor cay ikram ederken biz her gün 5.6kez çay yemek ikram ediyoruz ordan konuşmayin boş boş

  2. Sabahtan akşama kadar yatıyorlar, bir de milletten bir sürü evrak parası alıyorlar, daha ne maaş veriyorsunuz bu muhtarlara yaptıkları bir işi söyleyin ya ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.