MTV Borcu Taksitlendirme 2014 Eski Borçlara Taksit İmkanı

MTV Eski borç taksitli ödeme sistemi 2014 geldi, MTV Borcu Taksitlendirme 2014 detaylar haberimizde ..

Bilindiği gibi 31 Ocak 2014 tarihinde motorlu taşıt vergisinin ilk taksit ödemesinin son günü. Araç sahibi taksitlerini öderken maliye daha önceden borcu bulunanlara bir kolaylık sağlamak için bankalarla görüşme halinde.

Maliye 17 milyon motorlu taşıt sahibi vatandaşlarımızın ödeyemediği vergi borçları için taksit formülü getirmek için çalışma yürütüyor. Maliye Bakanlığı hem Gelir idaresi Daire Başkanlığı hem de ismi henüz belli olmayan bankalarla bu konu üzerinde görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada taşıt sahipleri vergilerini 31 Ocak 2014 tarihine kadar ödemeye devam ediyorlar. Ocak ve temmuz dönemi hariç ödenmemiş eski borçların taksitlerin hangi bankalarda ödeneceği ya da taksitlerin nasıl olacağı hala görüşülüyor.

ikinci el araba

Hedeflenen Gelir 8.6 Milyar

Maliye Bakanlığı yetkilileri yaptıkları açıklama da motorlu taşıt vergilerinin bir hayli arttığını ve kamu alacaklarının artmasının önüne geçilmek istendiğini ifade etti. Bu nedenle önümüzdeki günlerde motorlu taşıt kullanan vatandaşların hem birikmiş borçlarının ödenmesi hem de borçlarının daha fazla artmaması için birikmiş olan borçlarda taksitlendirmelere gidileceğini ve bu konu ile ilgili olarak çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Borcu Taksitli Ödeme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. Lütfen motorlu araçların vergilerindeki geçikme faizleri çok yüksek zaten vergi yi ödeyemiyoruz bir de geçikme faizi bu gün benim elime vergi dairesinden kağıt geldi gidip konuştum ne yapabilirim diye zaten elimde 94 model hurda 1 araç var kapıda yatıyo birde vergisi var hurdaya çıkaramıyorum. satamıyorum zaten inşaat işçisiyim vergisini ödeyemediğim gibi birde geçikme zammı bindirmişler 100% üzerinde bu yasa bir an önce çıksın. bu cileden vatandaş kurtultsun.

  2. MTV BORÇLARININ KREDİ KARTLARIYLA TAKSİTLENDİRİLMESİ KOLAYLIĞI BORCU OLAN ARAÇ SAHİPLERİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR FIRSAT VE KOLAYLIK.
    İNŞALLAH BİRAN EVVEL GERÇEKLEŞİR.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.