Misafirperverlik İle İlgili Yazı Kısa

Misafirperverlik özellikleri hemen hemen her toplumda o toplumun geleneklerine, göreneklerine, örflerine, adetlerine göre değişiklik göstermektedir. Türk toplumunda misafirperverliğe verilen önem ise oldukça büyüktür.

Türk toplumunda misafir “Tanrı misafiri” olarak adlandırılır yani eve gelen bir kimse habersiz olarak gelse bile geri çevrilmez ve eve gelen kişiye surat asılmaz. Ayrıca Türkler eve gelen misafirlere karşı son derece iyi ve hizmetkar davranırlar çünkü misafir gelen evin bereketinin eksik olmayacağına inanırlar ki nitekim de bu doğru bir düşüncedir.

Misafirperverlik aynı zamanda insanlar arasındaki iletişim olumlu yönde güçlendirir. Türkler evlerine gelen misafiri en iyi şekilde ağırlamak ve onları memnun bir şekilde uğurlamak için ellerinden geldiğince iyi hizmet ederler ve ikramlarda bulunurlar.

Türkler misafirperverlik yönünden diğer ülkelerden ayrılır çünkü kimi ülkelerde evlerine gelen misafirlerden konaklama ücreti alınırken Türk toplumunda böyle bir davranış yoktur. Türkler sadece evlerine gelen konukları memnun ve mutlu bir şekilde misafirlerini ağırlamayı amaçlarlar.

Misafirperverlik İle İlgili Yazılar İçin Yorum ve Görüşlerinizi Hemen Bize Yazın. 

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.