Minerallerin Vücudumuzdaki Görevleri

Vücudumuzda bulunan organların sistemli ve düzenli bir şekilde çalışabilmesi için organlarımız minerallere ihtiyaç duymaktadır. Mineraller vücudumuzda dolaşan kanın pıhtılaşmasına ortam hazırlar ve dişlerin, kemiklerin gelişip güçlenmesini ayrıca dişlerin çürümeden sağlıklı olmasını sağlar.

Vücudumuzun PH dengesini sağlayan mineraller, kas ve sinir sistemini yakından etkileyerek hücrelerin yaşlanmasını engeller. Yer altı sularında bulunan mineraller eklem ağrılarında ve yaraların iyileşmesinde etkilidir. Bu nedenle çoğu zaman doktorlar kaplıca merkezlerine hastaların gitmesini önerir.

Mineraller biz insanların sağlığı için ve organlarımızın işleyişi için ne kadar önemli olsa da kimi zaman karşılaştığımız hastalıkların üstesinden doktor kontrolü olmadan gelemeyiz. Çoğu zaman yer altı sularında bulunan mineraller aynı zamanda günlük hayatımızda sık sık tükettiğimiz ya da tüketmemiz gereken et, balık, tavuk, yapraklı sebzeler, kuruyemişler ve sofra tuzu gibi besinlerde de bulunmaktadır. Ancak sofra tuzu mineral bakımından zengin bir besin kaynağı olsa da sofra tuzunun çok fazla kullanılması vücut sağlığına zarar vermektedir.

Minerallerin Vücudumuza Faydaları Konulu Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.