Milli Mücadelenin Başarılı Olmasının Sebepleri

Milli mücadelenin başarılı olma nedenleri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Ülkemiz, çok zor ve kanlı dönemlerden bugüne kadar gelen bir ülkedir. Türk milleti, tarih boyunca azmiyle, kudretiyle ve kararlılığı ile tüm milletlere kendinden söz ettirmiş ve tarih sahnesine ismini altın harflerle yazdırmıştır.

Kurtuluş savaşı dönemlerde, Dünya savaşları dönemlerinde ülkemiz çok fazla can ve mal kaybına uğramıştır. Vatanımızı düşmana teslim etmemek için bir çok şehit vermiştir ve canla başla düşmanla savaşmıştır.

Milli mücadele dönemi de Türk milletinin girdiği çetin mücadelelerin bir parçasıdır.  Milli mücadelenin başarılı olamasının temel sebebi ise Türk milletinin amacının sadece milletini ve vatanını koruyarak ülkesini düşman işgalinden arındırmaktır. Yani kısacası; Türk milleti milli mücadele döneminde vatanın ve milletin çıkarlarını gözeterek canla başla düşmanla mücadele etmiştir.

Bu nedenle Türk milletinin milli mücadele döneminde başarılı olmasının temel sebebi; Türk milletini ve vatanını düşünerek hareket etmesi olmuştur.

Milli Mücadelenin Başarılı Olmasının Sebepleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.