Milli Eğitim Bakanı Dinçerden kadro açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak, ”Önce kadro kanunu çıkarılması gerekiyor. Kanun çıkarıldıktan sonra bakanlık olarak süreci başlatacağız” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ardahan’a gelen Dinçer, Vali Mustafa Tekmen’i makamında ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Bakan Dinçer, burada yaptığı konuşmada, iki gün boyunca Ardahan’ın eğitim durumuyla ilgili çalışma yapacaklarını, eğitimdeki sorunları masaya yatıracaklarını söyledi.

”Bütün ilçeleriyle birlikte Ardahan’ın eğitimini daha da ileri götürebilmek için neler yapacağız bunu tartışacağız” diyen Dinçer, Ardahan’ın eğitimi için stratejik plan ortaya koyacaklarını ifade etti.

Kentte çeşitli açılışlar yapacağını söyleyen Dinçer, ”İnşaatı tamamlanmış ve eğitime açılmış okullarımız var, bunların açılışını yapacağız. Tamamlanmış birçok projemiz var, onların da açılışını yapacağız. İki gün dolu dolu Ardahan’da eğitim için çalışacağız” diye konuştu.

Bir gazetecinin öğretmen atamalarına ilişkin sorusunu Bakan Dinçer, ”Hükümete, Maliyle Bakanlığı’na talebimizi ulaştırdık. Biliyorsunuz önce kadro kanunu çıkarılması gerekiyor. Kanun çıkarıldıktan sonra bakanlık olarak süreci başlatacağız. Ağustos ayına yetiştirebileceğimizi ümit ediyorum” diye yanıtladı.

Bakan Dinçer, ziyaretin ardından Merkez Camisi’nde cuma namazını kıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.