MHP’li Burhanettin Kocamaz Mersin Başkanlığı’na aday

MERSİN’in Tarsus Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen ve 4 dönemdir Tarsus Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz, Tarsus’ta yaptığı hizmetleri anlattı. Büyükşehir Yasası’na değinen Kocamaz, yasa ile büyükşehirlerin sorumluluk ve yetkileri artarken, köyler ve beldelerin kapanacağını, ilçelerin görevinin de çok güdük hale getirileceğini söyledi. Bu çerçevede Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu belirten Kocamaz, “Mersin’in içerisinde bulunduğu kötü görüntüleri göz önüne alarak, kentin kötü imajını ortadan kaldırmak, vatandaşlarımızın bizim üzerimize uyguladığı Büyükşehir Belediyesi adaylığıyla ilgili baskılar nedeniyle adaylığımı şimdiden açıklıyorum. Seçimlere henüz 15 ay var. Ancak yaptıklarımı ve yapacaklarımı herkese daha iyi anlatabilmek için adaylığımı şimdiden açıklıyorum” dedi.

Kocamaz, MHP’nin önemli bir seçmen kitlesine sahip olduğu Mersin’de, bütünleştirici ve toparlayıcı bir adayla çok daha kolay seçim alınacağını vurguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.