Mecliste Bugün Görüşülen Konular

Meclis Genel Kurulu toplantı yeter sayısı bulunamadığından 29 Kasım 2012 Perşembe günü saat 14’te toplanmak üzere kapandı.

MHP’nin grup önerisi sırasında yapılan yoklamada toplantı yeter sayısı bulunamadı. İkinci yoklamada da toplantı yeter sayısı çıkmadı. Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu’da, “Yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından kanun tasarı ve teklifleriyle komisyondan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 29 Kasım 2012 Perşembe günü alınan karar gereğinde saat 14’te toplanmak üzere birleşimi kapatıyorum” diyerek birleşimi kapattı.

Bu arada Genel Kurul’da dün AK Parti’nin Meclis’in çalışma takvimi ve saatine ilişkin grup önerisi kabul edilmişti. AK Parti, Genel Kurul’da bugün Sermaye Piyasası Kanunu Tasarısı, Perşembe günü Yargılama Sürelerinin Uzunluğu ile Mahkeme Kararlarının Geç veya Kısmen İcra Edilmesi ya da İcra Edilmemesi Nedeniyle Tazminat Ödenmesine Dair Kanun Tasarısı, Cuma günü ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensoru önergesinin görüşülmesini önermişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.