Meslek Liselerine e Kayıt Sonuçları 2013

Meslek Liselerine e Kayıt Sonuçları 2013
 • 02.09.2013

2 Eylül 2013 tarihi itibariyle meslek liselerine e kayıt sonuçları açıklanmıştır. Sınavsız öğrenci alan meslek liseleri e kayıt tercih sonuçları meb.gov.tr aracılığı ile öğrenilebiliyor.  Sınavsız ve Puansız öğrenci alan meslek liseleri kayıt sonuçları öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Puansız ve Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına elektronik olarak öğrenci kaydı” ile ilgili 2013/23 sayılı Genelge doğrultusunda 12-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında bölge sınırlaması yapılmaksızın e-Okul sistemi üzerinden 10 adet okul tercihi yapılmış ve 02 Eylül 2013 tarihinde yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Meslek lisesi e kayıt sonuçları 2013, 2 Eylül 2013 sınavsız öğrenci alan meslek lisesi ön kayıt sonuçları, puansız öğrenci alan meslek liseleri e kayıt sonuçları öğren meb tc kimlik no sorgula

2013 Meslek Liseleri e Kayıt Sonuçları İçin Tıkla

ekayit

Öte yandan puanla öğrenci alınan Anadolu türü mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına öğrenci kayıtları; Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği hükümleri ile her sene yayımlanan Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunda bulunan hükümler doğrultusunda puan üstünlüğüne göre e-Okul sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Bu ifadeye göre; söz konusu kılavuzun “2.9 Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okulların Açık Kalan Kontenjanlarına Ortaöğretim Kurumları Yerleştirme Puanına (OYP) göre Merkezi Sistem Üzerinden Ön Kayıt Yolu ile Öğrenci Alınması” başlığı altındaki açıklamalara göre, velilerin 09-16 Eylül 2013 tarihleri kapsamında yeniden tercihte bulunmaları mümkün olabilecektir.

Mazeret bildirmeleri nedeniyle, 29 Ağustos 2013 tarihine kadar aday kayıtlarını yaptıramayan öğrencilerin mağdur olmasına sebebiyet verilmemesi açısından, yeni eğitim-öğretim yılı henüz başlamadan valilikler tarafından belirlenecek bir takvim kapsamında, 2013/23 sayılı Genelgede belirtilen esaslar doğrultusunda Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca ilgili okul müdürlükleri ile koordine sağlanarak kayıt ve yerleştirme işlemleri devam ettirilecektir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. semih dedi ki:

  arkadaş bu nasıl iştir ya ben ilk yazdığım liseyi başka bir lise ile değiştirdim ortalamam 71 nasıl o ilk liseyi kazanamam böyle ihmalsizlik olmaz ya ben istemiyorum o liseyi istediğim lisede okurum kimse karışamaz

 2. derya dedi ki:

  ben lise 2 ye bölüm tercih ettim tercih ettgim okla gidip kayıt yaptık ne olur neolmaz diye kaydolmuşmuyum diye bakmak istiyorum nerden bakbilirim kaydolmuşmuyum diye cvpp verinn ltfn…..

 3. erhan dedi ki:

  Ya ben doğru yazıyorum kımlık ve dogum tarıhımı gg/aa/yyyy olarak yaz diyor :(( yardım

 4. Dewil dedi ki:

  paraylamı veriyolar sizi bu siteye neyi harika sistemin ? 55 ortalamalı okula girememişim 67 ortalamam !

 5. Derya dedi ki:

  Bu sistem harika bir şey, meslek lisesi e kayıt sonuçları yukarıdaki linke tıklayın. oradaki listede.

YORUM YAZ