Merkezi Sistem Ortak Sınav Soruları 2013

Ortak Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

En nihayetinde heyecanla beklenen merkezi ortak sınavları sona erdi. TEOG soruları diğer bir adıyla ortak sınav soruları ile cevap anahtarı MEB tarafından açıklandı. Öğretmenlerin ve öğrencilerin ilk kez katıldığı bu sınavla artık herkes sistemle tanışmış oldu. 2013-2014 eğitim- öğretim yılında 8.sınıflar için ilk kez uygulanan merkezi ortak sınavlar biti ve merkezi ortak sınav soruları açıklandı.

28 Kasım 2013 yani bugün itibariyle gerçekleşen Merkezi ortak sınavlardan Türkçe sınavının soru ve cevaplarına MEB’in açıklamasının ardından hemen sitemizden ulaşabilirsiniz.  Sorular yayınlanır yayınlanmaz tüm detayları ile www.eokul-meb.com adlı sitemizde aşağıda yayınlandı.

teog aciklandi8.sınıflar için  SBS’nin kaldırılmasıyla ilk kez uygulamaya konulan Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş sistemi sınavları bugün başladı. Yurt çapında tüm 8. sınıflar bugün merkezi ortak sınava tabii tutuldu. TEOG Soruları cevap anahtarı, TEOG cevap anahtarı, Ortak sınav soruları ve cevapları, İki yarıyılda da 2 gün gün toplam 6 dersten yine merkezi ortak sınav yapılacaktır. Birinci yarı yıl ortak sınavlarının birinci gün oturumu bugün gerçekleştirildi. Yarın ikinci oturumunda gerçekleşmesiyle birinci dönem merkezi ortak sınav süreci sona erecek. 2. yarıyıl merkezi ortak sınavları ise 28-29 nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

8.Sınıf 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Kitapçıklara Tıklayarak Bakabiliriniz.

  

DERSLER KİTAPÇIKLAR
Türkçe  A Kitapçığı    B Kitapçığı 
Matematik  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Din Kültürü  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı
İnkilap Tarihi  A Kitapçığı   B Kitapçığı
İngilizce  A Kitapçığı   B Kitapçığı

Ortak Sınav Soruları 2013, TEOG Soruları, Hakkında Yorumlarınızı ve Cevaplarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.