Merkezi Ortak Sınavlarda Öğretmene Ek Ders Ücreti Verilecek mi

TEOG 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavlarda Görev Alan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Verilecek

Merkezi ortak sınavlarda gözetmen olan öğretmenlere ek ders ücreti verilip verilmeyeceği konusunda Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Buna göre 28 Kasım Perşembe günü ve 29 Kasım Cuma günü yapılacak olan merkezi ortak sınavlarda gözetmenlik yapacak olan öğretmenlere ek ders ücreti verilecek.

Öğretmenler sınava girmesi yada girmemesi göz önünde bulundurulmadan yolluk yevmiyesi alacaklar. Buna ek olarak sınav günlerinin tatil olmasıyla o günlerde işleyemedikleri ek dersin de ücreti öğretmenlere verilecek. Bakanlık,  öğretmenlerin ekonomik durumlarının düşüşe geçmemesi amacıyla bu tip haklarını korudu. Ayrıca polislerinde hakları göz önünde bulunduruldu.

para maaş zam

Bu kapsamda sınavlarda güvenliği sağlamak amacıyla görevlendirelecek polislere de İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ücretleri ödenecek. Ayrıca sınava ilişkin son ayrıntılardan biri ise Bakanlığın yaptığı düzenleme sayesinde Türkiye’de misafir öğrenci olan Suriyeliler de bu sınava girme hakkı kazandı. Hastane ve evlerde bakıma zorunlu öğrencilerin sınavları ise oldukları yerde yapılacaktır.

Ortak Sınavlarda Görev Yapacak Olan Öğretmen Ne Kadar Ek Ders Verilecek konusunda , konuşulan 7 saat verileceği …

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.