Memurlara Evlilik Yardımı 8 Bin TL

Türkiye’de evlenme yaşının giderek artması Memur-Sen’i harekete geçirdi. Memur-Sen Genel Başkanlığı’ndan yapılan açıklama göre hükümet yetkilileriyle memura evlilik yardımı vermekle ilgili çalıştıklarını bildirdi. Memurlara 8 Bin TL evlilik yardımı ne zaman verilecek, yasa ne zaman çıkacak ? Ekim ayından sonra gündeme gelecek bu tasarı eğer gerçekleşirse memura 8 bin TL’lik evlilik yardımı gündemde.

Hükümet son dönemlerde 3 çocuk çağrısına destek vermek amacıyla çalışan kadınlara doğum öncesinde ve sonrasında yaptığı teşviklerle epeyce yol almışa benziyor. Bu teşvikler Memur-Sen’i de harekete geçirdi ve evlenme yaşının daha da artmaması amacıyla hükümetle ortak bir çalışma planlamaya başladı. Çocuk yapılması için evliliğinde teşviki gereken diyen başkanlık temsilcileri hükümetle Ekim ayında tasarıyı elle tutulur hale getirme planları yapıyorlar.25’den 30’a çıkan ve 35’e doğru ilerleyen evlilik yaşını indirmenin yolu olarak da memurlara evlilik teşviki vermekten geçtiğini söylüyorlar.

SADECE İLK EVLİLİKLERDE GEÇERLİ OLACAK

Suistimali önlemek amacıyla sadece ilk evlilikte yapılacak olan yardımın kapsamı hakkında da bilgi verildi. Memurun maaş katsayısının binle çarpılıp teşviğin hesaplanmasının gerektiğini söyleyen yetkililer bunun da 8 bin TL civarında bir desteğe tekabül ettiğini söyledi. Hükümet desteği hakkındaki soruları da yanıtsız bırakmayan yetkililer, hükümetle %70 oranında anlaştıklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK İŞSİZLİK FONUNDAN TEMİN EDİLECEK

Aile yardımları konusunda bu dönemde oldukça fazla çalışma ve tasarı ortaya atılmakta. Özellikle fazla çocuğu olan ailelerin desteklenmesi ile birlikte, kreş yardımı ve ek çocuğa ek yardım gibi konular işin işsizlik fonunu kaynak olarak kullanılabilir.

AİLE VE ÇOCUĞA VAR EVLİLİĞE YOK

Şuan devlet 657 sayılı memurlara, herhangi bir güvenlik kuruluşundan aylık almayan eş için 1500 TL veriyor. Bu rakam çocuklardan her biri için de 250 gösterge rakamının aylık katsayı ile çarpımı şeklinde ödenmekte.

Memurlara 8 Bin TL Evlilik Yardımı Yapılması Sizce Sorunu Çözer mi ? Yorumlarınızı Bekliyoruz.

37 yorum

 1. Ya Birde Bazı Şahıslar Konuşmasını Bilmeden Laf Atmış Kusura Bakmayın. Ben Sizlere Bir Kelime Söyleyeceğim . Okuyup Adam Olaydınızda Memur Olaydınız Karşındaki Adamı Kıskanıp Laf Atmaya Çalışmasanız.
  Burada Okuyan Adam Memur Olmuş Bende Memurum Dışardan Memurların İşi Kolay Görülebilir Fakat Sizin Dışarıda Sanayide Çalıştığınız Yerden Çok Zor Bizim Yaptıklarımız. Gece 2, 3 De Yataktan Kaldırılan Hadi Görev Var Gel Denilen Sen Deilsin.. Çalışan Teknisyenler Teknikerler Polis Memurları Çalıştıkları Birimden O Kadar Laf Yiyorki Anlayamazsin. Okuyup Adam Olan Bunu Anlar Ne Demek İstediğimi Zamanında Okula Universiteye Para yatırırdın Harc Yatırrırdın İşte Okuyup Adma Olduktan Sonra Yatırdıgın Paraları Alır Catır Catr Yersin Bu Kadar Basit. Okumayanlar Memur Olmayanlara Söylüyorum Okusaydınızda Adam Olsaydınız Elinize Bir İş Alıp Memurlar Kadar Olaydınız.

 2. Merhabalar Bende Emniyette Bilgisayar Teknikeri Olarak Görev Yapıyorum Sizlerin Sordukları Soruları Araştırdım.Evlilik Yardım Parası Afedersiniz Bedava Verilmiyor. Bankada 10 Bin Tl Çekip Faizle Birlikte 13 Bin Tl Ödüyorsan Devletin Verdiği Evlilik Parasında Faiz Yok 8 Bin Tl Aldıysan 8 Bin Tl Ödersin Ödeme Seçenekleri Yardımı Aldıktan 1 Yıl Sonra Ödeme Başlar 10 Ay Tahahüt İle Aylık 250 Tl Ödeme Yapılır. Taksit Uzatabiliyorsunuz Tabiki Bunuda Söylemek İsterim.Para İçin Evlenmek İsteyenler Sizlere Geçmiş Olsun . Bende Evlenmek İstiyorum Fakat Başkasından Gelen Parayla Deyil Cebimdeki Alın Teriyle Kazandığım Parayla Hadi Kolay Gele :-))

 3. tayin için resmi nikahım (şubat ayında) yapıldı düğün hazırlıklarım yapılacak maddi durumdan dolayı sürekli yasadan dolayı tarihi erteliyoruz yasa ne zaman açıklanacak …ben bu durumdan faydalanabilicekmiyim.
  cevap bekliyoruz

  • sana 8 bın yok hacı:) bekleme bosuna:) kız tarafına da soyle paragoz olmayan bır damat bulsunlar:) 8 bın ıcın sevdıgı kızı bekleten damattan hayır gelmeez zaten :)

 4. ya bu haber 5 ay önce çıktı memura 8 bin tl verilecekmiş. ya verin yada bizi boşuboşuna heveslendirmeyin.hep böyle yapıyorlar bi haber atıyorlar ortaya sonra sessiz kalıyorlar…
  10 bin tl lik faizsiz paradanda ses seda yok.. yalan özerine yalan..

  • dogru dıyon hacı aldıgınn 2.5 bın tl yetmıyo tabı:) hemen cıksın bu paket yaa cabuk:)asgarı ucrete tabı olanlara gerek yok 8 bın vermeye onlar ezık zaten:) onemlı olan memurun havasını daha da artırmak:)garıban gebersın:)

   • kardeşim işte bu yüzden kaybediyoruz ülke olarak. niye ona verdi ban vermedi mantığıyla bakıyoruz olaya. ona versin kardeşim sana ne zararı var bu işin?? sana da verse ben sana vermesini isterim asgari ücretle çalışan bi sürü arkadaşım var bende zamanında çalıştım çok şükür şimdi memur um bana da versin sana daha da fazlasını versin gücenmem. devlete değil millete yararın olsun faruk BEY!

  • haci rahat ol sen yaa bu yardım verılmez zaten secım yatırımı bunlar:))yahu bende memurum ama nıye bu para benı hıc cekmıyo:) gıttım 30 bın kredımı cektım aha da dugunu mu ertelemıyorum almıyorum lan o parayı:) ben o parayı bankaya faız dıye öderim be bana artıslık yapmasınlar :)heyyytt ulen fakırın de dostu olsunalr bıraz anca zengını daha zengın yapmasınlar…fakıre anca laf salatası zengıne para sarması:)

  • arkadaş memur kaplumbağa gibidir nereye gitse evi sırtındadır nereye gitse cebinden yer para verir 8 bin tl lik yardım da devletin attığı kazıkların toplamıdır…

  • EY MEMUR SANA SESLENİYORUM! muhtemelen sen ve eşin çift maaş alıyosunuzdur yanı genelde boyle oluyo… buna ragmen açız deme artık şükret..soyle hanımına kuafore her hafta 200 lıra vermesın..okula arabanla gıdıp gunde 20 lıra benzın harcayacagına gıt sende normal vatandas gıbı otobuse bın…evıne herseyın en ıyısı olsun en kalıtelısı olsun falan fılan fesmekan dersen tabı yetmez o para a q…asgarı alanlar ne yapsın lan yaşamasın o zaman..sen açız dıyosan onlar ölmüş zaten..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.