Memur Emeklisi Maaşları ve Zammı 2014

2014 Memur Emeklisi maaşları zammı, Memur emeklisi maaşlarına ne kadar zam yapılacak

2014 Memur Emeklisi Maaşları ve Zam Oranları

Memur emeklilerine, 2014 yılının başında çifte zam yapılacak, aylıkları 140 lira artacak. Ek olarak enflasyon farkı verilmesi de konuşuluyor.

Ocak ayı içerisinde, 1.9 milyon memur emeklisi çift zam alacak yani enflasyon farkı ve 140 lira zam verilmesi düşünülüyor. 2014 yılının ilk ayında, toplu sözleşmeye göre memurların maaşları 175 lira artacak. Memurların aylıkları net olarak 123 lira arttırarak ödenecek. Taban maaşlarındaki bu zam 1.9 milyon memur emeklisini de etkileyecek ve 140 liralık bir artış olacak.

Ek olarak, ekim ayındaki enflasyon yüzdelerinin açıklanmasıyla beraber ocak ayında memurlara ve memur emeklilerine enflasyon farkı verilmesi konuşulmaya başlandı. Bu gruba daha önce 2013 yılının ilk yarısını için yüzde 3 zam uygulanmıştı. 2013 senesinin diğer yarısında enflasyon oranı yüzde 3’ü geçerse memurlara enflasyon farkı ödenecek. Bu yılın ikinci yarısındaki enflasyon oranı şimdiye kadar yüzde 2.78 olarak açıklandı. Yılın kalan aylarındaki enflasyon oranı toplamda yüzde 0.22’yi aşarsa memur ve memur emeklilerine bu fark ödenecek. Enflasyon oranlarının kış mevsiminde daha çok arttığını göz önünde bulundurursak bu zamma kesin gözüyle bakılmalıdır.

Emekli Maaşları

Memur Emekli Maaşları ve Zam Oranları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.