Melis Bilen Kimdir Kaç Yaşında ve Nereli

Melis Bilen Kaç Yaşında, Melis Bilen Nereli … Eurovision şarkı yarışmasına İsviçreyi temsilen katılacak olan Melis Bilen Kimdir ?

Sesi 4 oktav kolaratür sopranodur. İngilizce ve Türkçe dillerinde kendi söz ve müziklerini yapan Melis Bilen’in doğum günü 10 Aralık 1985 doğum yeri de İstanbuldur.

İlköğretim ve liseyi başarı göstererek Darüşşafaka okullarında okudu. Işık üniversitesi elektrik elektronik mühendisliğinde başlayan üniversite eğitimi daha sonra yatay geçiş yaptığı Sabancı üniversitesi endüstri mühendisliğinde bitti.

Melis Bilen

2009 yılında ülkemizde düzenlenen yetenek sizsiniz yarışmasında yarı finale çıkan Melis henüz hiç bir albüm yapmamasına rağmen sosyal paylaşım platformlarında paylaşım rekorları kırdı. Aşk delisi isimli paylaştığı parça İspanya’da tıklanma rekorları kırmıştır.

Melis Bilen müzik alanında olduğu kadar sporda da başarı göstermektedir. Su balesi , yüzme,step,dans ve basketbol alanlarında profesyonel anlamda başarı sahibidir. 8 tane yüzme madalyası, yunus 3 su balesi yarışmasında İstanbul 1.liği kazanmasının yanında 2001 senesinde Koç Lisesinin yaptığı bilimsel proje yarışmasında birincilik sahibidir.

Hafif batı,pop,R&B,operatik caz ve caz türlerinde eserler seslendirmektedir.

Melis Bilen Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.