Medya Nedir

Medya nedir vikipedi, medya nedir kısa bilgi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Medya, her türlü bilgiyi insanlara ve insanları oluşturan topluma bildiren, eğitim, eğlence ve bilgilendirme gibi üç büyük sorumluluğu görsel ya da işitsel olarak kullanılan tüm araçlara denmektedir.

İnsanlar, sosyal varlıklardır, doğup büyüyüp yaşadıkları toplumu özümserler, o toplumun kültürü ile yoğrulurlar ve sosyal birer varlık olduklarından dolayı sürekli insanlarla diyalog kurarlar. Çağımızın gereği ve ilerleyen teknolojiyle birlikte iletişim araçları insanların hayatında daha da önemli bir yere sahip olmuştur. Bunun nedeni; insanların haberleri, duyguları ve düşünceleri iletişim araçları sayesinde öğrenmeleridir. Çünkü düşünceler paylaşılarak insanlar arasında bir alışveriş faaliyetidir. Bu nedenle medya insanlar için oldukça önemli bir unsurdur.

Medyanın aynı zamanda müzik, tiyatro gibi insanları birbirine bağlayan görsel sanatları vardır. Böylece medya sayesinde bilgiler yayılır, eğitir, bilgilendirir ya da insanlar medya sayesinde bilgilenir ve bilgiler sonucunda insanlar bu bilgiler doğrultusunda davranışlar sergilerler.

Medya Nedir, Medya Nedir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.