MEB Nakil Yapacak Teşvikli Öğrencileri Uyardı

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci imzası ile illere bir yazı göndererek eğitim öğretim desteğine ilişkin esasların bulunduğu e-kılavuz hükümleri için öğrenci ve velilere uyarıda bulundu.

SON BAŞVURU TARİHİ 2 EYLÜL

Özel okullara kayıt yaptırarak eğitim öğretim desteğinden faydalanacak öğrenciler için son başvuru tarihi 2 Eylül olarak belirlendi. Sonuçların ise 3 Eylül tarihinde MEB’in resmi internet sitesinde açıklanması bekleniyor.

4-10 EYLÜL’DE TERCİHLER YAPILACAK

Başvurularını tamamlayarak eğitim öğretim desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin tercih işlemleri 4-10 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu tercihlerin ardından sonuçlar 11 Eylül tarihinde açıklanacak. Öğrencilerin nakil ve kesin kayıt işlemlerinin ise 14-21 Eylül tarihleri aralığında yapılması bekleniyor.

NAKİL ORANLARINI KONTENJANLAR BELİRLEYECEK

Eğitim ve öğretim desteği alacak olan öğrenciler için belirlenecek olan kontenjanlar bina kontenjanlarına göre belirlenecek. Buna göre özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okulları bina kontenjanlarının %50’si; okul öncesi kurumlara ise bina kontenjanlarının %40’ı kadar eğitim öğretim destekli öğrenci kayıt edebilecek.

 

1 yorum

  1. Merhaba,
    Oğlumun (Kaan Genç) e-okul sistemindeki sınıfı 1.sınıf olarak görünüyor.Fakat öğrenci için yurtdışı denkliğini almıştık ve İstanbul İl eğitim müdürlüğünden okulun (Çekmeköy Final Oklulları-İstanbul) yazısı ekinde Ankara milli eğitim bakanlığı ilgili bölümüne gönderildi.Acaba bu düzeltme ne zaman yapılır?Oğlum 3.sınıfa başlayacak da!
    Saygılarımla,

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.