Meb e-okul veli bilgilendirme sistemi

Meb e-okul veli bilgilendirme sistemi
 • 15.04.2017

Dönem sona eriyor, yazılı sonuçları eokulda hazır. MEB E Okul ve e okul veli bilgilendirme sistemi, e okul merkezi ortak sınav sonuçları. 

e-okul veli bilgilendirme sisteminde dönem dönem kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin sunucunun çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir. Sizler de e okul veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz.

MEB E okul Milli Eğitim Bakanlığı, e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler bazen e-okul’a giremediklerini düşünüyorlar. Öğrencilerimizin aşağıdaki uyarılara dikkat etmelerini öneriyoruz.

Önemli Hatırlatma : E-Okul’da Yapılan Sistem Çalışmaları Sebebiyle Kısa Süreli Kesintiler Olabiliyor, ancak kısa sürede açılmaktadır. Öğrencilerin Bilgisine.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Tıklayın

e okul

E-Okula Nasıl Girilir ?

Üstteki resime ya da linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında Oluşan Sorunları Bu Sayfadan Duyuracağız.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ELİF dedi ki:

  Yaa açılmıyor şunu ne yapın edin düzeltin hocalara soruyoruz söylemiyorlar 10 defa girdim açılmadı SİNİRDEN TELEFONU KIRICAKTIM !!!

 2. habibe dedi ki:

  Şifre istiyor giremiyoruz

 3. Nurşen dedi ki:

  Lanet olasıca site insanı boş boş ugrastırıyor hep zaman kaybı

  1. ELİF dedi ki:

   AYNEN ÖYLE BAŞKA SİTEYE GİR DAHA İYİ VALLA

 4. fırat dedi ki:

  Yorumunuz çok saçma herşey insanıkmasınlar canını

 5. edanur dedi ki:

  teog o kadar da zor değildi

 6. Anonim dedi ki:

  Resimdeki numara çıkmıyor offf

 7. seher can dedi ki:

  Böyle şeymi olur sacma saçma işler yapıyorlar insanın canını sikiyorlar

 8. bahar dedi ki:

  ya nefret ediyorum boyle sacma kesintilere

  1. Nurşen dedi ki:

   KatiliyorumYorumunuz

 9. Ersin dedi ki:

  Sevgi çok iyiyidi

 10. 1 2
YORUM YAZ