MEB Başarılı Öğretmeni Ödüllendirecek

Başarılı Öğretmen MEB Tarafından Ödül Alacak

Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması öğretmenleri tetikleyecek nitelikte. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin performanslarını arttırmak amaçlı bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmaya göre MEB ülke genelindeki eğitim kurumları standartlarına göre not verecek.

öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığı bu çalışma ile öğretmenin hem ek ders ücretine hem hizmet süreci açısından iyileştirilme yapılmasını amaçlıyor. Okullarda verimliliği arttırılması planlanıyor. Yapılan çalışma bünyesinde bu konuya ait verilere bakanlık ulaşabilecek.

Yapılan çalışmalar Nisan ayında tamamlanacak ve sistem devreye girecek. Sistem ile ilgili açıklama yapan Yusuf Tekin: ‘ 50 bini aşan eğitim kurumu olduğunu bunları değerlendirip 100 üzerinden bir notlandırma yapılacağını ve yüksek puan alan kurumdaki öğretmenlerin hem ek ders ücretlerini, hem de hizmet süreci açısından ödüllendirileceği açıkladı.”

1 yorum

  1. düşünülen güzel bi proje ancak öğretmenlerimiz zaten başarılılar iyileştirmesi gereken ya da teşvik edilmesi gereken öğretmenler değil sistem ve öğrencilerimiz idare personelleri ve okulların fiziki çocukların çevresel maddi manevi şartları… diye giden bi yığın sorun var… batıya gidildiğinde gayet güzel donanımlı oldukçada yüksek ödenekler alan okullar var. doğu ile batı arasındaki öğretmen başarısını nasıl değerlendireceksiniz okulun şeklini şemalini kendi çabalarıyla düzelten öğretmenleri mi, yoksa o okulun kazandırdığı öğrencilerin sayısına göre mi.. eğer öğrencinin kazandığı okullara öğrenci il içi başarı düzeylerine bakılacaksa biz en sonda olacağız. çünkü ben bir zihin engelliler öğretmeniyim.. hoş öğrenciye bakılmasa okula bakılsa bile yine sondayız çünkü burada meb in ve belediyenin en az ilgilendiği okul bizim okulumuz..biz okulumuz ve öğretmenler olarak yoktan var edenleriz.. ama bunu kimse görmüyor ve görmeyecek..biz ne de olsa hakim savcı doktor öğretmen yetiştiremiyoruz….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.