MEB 2015 Eylül Seminer Takvimini Açıkladı

MEB tarafından okullara resmi bir yazı gönderilerek yapılacak olan eylül ayı seminer çalışmalarının 1-11 Eylül tarihleri aralığında gerçekleşeceğini duyurdu. Bu sayede pek çok farklı yerde değişik şekillerde olacağı duyurulan öğretmen seminer çalışmaları kesinleşmiş oldu.

Ayrıca Bakanlık göndermiş olduğu resmi yazıda seminer çalışmalarına farklı illerde katılmak isteyen öğretmenlerin durumu hakkında da bilgi verdi. Bu şekilde farklı bir il ya da ilçede seminerlere katılacak olan öğretmenler öncelikle kendi okullarını bilgilendirerek, ardından da seminerlere katılacakları okullara ve il/ilçe müdürlüklerine yazılı dilekçe ile başvuruda bulunacaklardır.

 

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılı mesleki çalışma ( seminer) programı ile ilgili yayımlanan resmi yazı şu şekilde:

RESMİ YAZI:

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğü

Sayı : 43501582-774.01.02-E.8421723 26.08.2015

Konu: Mesleki Çalışmalar

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi:

  1. a) Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği.
  2. b) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.
  3. c) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 24/08/2015 tarihli ve 83203306- 10.03-E.8328478 sayılı yazısı eki Makam Onayı.

Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlangıç tarihi ilgi (c) yazı eki Makam Onayıyla 28 Eylül 2015 Pazartesi günü olarak değiştirilmiş ve valiliklere bildirilmiştir. Bu kapsamda; öğretmenlerin ilgi (a) Yönetmeliğin 98 inci ve ilgi (b) Yönetmeliğin 87 nci maddesi gereğince yapacağı mesleki çalışmalar 01-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ekte gönderilen program çerçevesinde yürütülecektir. Mesleki çalışmaların yürütülmesiyle ilgili olarak;

 

 

1-Başka il veya ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenler, öncelikle görevli bulundukları okul müdürlüklerini yazılı olarak bilgilendirmek kaydıyla bulundukları yerin il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunacaklar, çalışma yapılacak okul, alanlar ve/veya okul türlerine göre öğretmenlerin talepleri dikkate alınarak il veya ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından planlanacaktır.

2-Başka il veya ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenler, çalışma bitiminde çalışmalara katıldıklarını gösteren ilgili okul müdürlüğünden alınacak yazıyla birlikte hazırladıkları raporları görevli oldukları okul müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Salih ÇELİK

Bakan a. Müsteşar Yardımcısı

EK: Mesleki çalışma programı (10 sayfa)

DAĞITIM: Gereği: Bilgi: B Planı A planı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.