MEB 1. Dönem Ortak Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

Milli Eğitim bakanlığı (MEB) merkezi ortak sınav soruları yayınlandı. TEOG sınav soruları cevap anahtarı açıklandı. Öğrenciler daha çok matematik sınavında zorlandı. İşte Merkezi ortak sınav soruları ve cevapları :

2018 2019 eğitim- öğretim senesinde ilk defa uygulamaya konulan Temel Öğretimden Ortaöğretime geçiş sistemi doğrultusunda gerçekleştirilen sınavların ilk gün oturumu 28 Kasım yani dün, ikinci gün oturumu ise bugün gerçekleştirildi. TEOG Soruları açıklandı. Ortak sınav soruları kitapçıkları bu sayfadan göz atabilirsiniz.

ortak sınav soruları

8.Sınıf ögrencileri için geçmişte yapılan SBS sınavı kalktı ve bu yıldan itibaren TEOG sınavlarına tabii tutuluyorlar. Sınava tabii olan 8. sınıf öğrencileri iki dönem olmak üzere her dönem için toplamda 6 dersten 2 gün süresince sınav olacaklar. Birinci dönem merkezi ortak sınavları bugün sona erdi. İkinci dönem merkezi ortak sınavlar ise 28-29 nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

8.Sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı Kitapçıklara Tıklayarak Bakabiliriniz.

  

DERSLER KİTAPÇIKLAR
Türkçe  A Kitapçığı    B Kitapçığı 
Matematik  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Din Kültürü  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı
İnkilap Tarihi  A Kitapçığı   B Kitapçığı
İngilizce  A Kitapçığı   B Kitapçığı

Bugün itibariyle birinci dönem ortak sınavları nihayete erdi. İlk gün ve ikinci gün oturumları bütün yurt çapında olağanüstü bir durum söz konusu olması haricinde öğrencilerin eğitim aldıkları okullarla, yurt dışında ise KKTC ve bakanlık kapsamında bulunan okulların bulunduğu, ve sınav yapmaya elverişli bulunan merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de yapılan oturumlar halinde gerçekleşti. Sınavlar saat 12.00’de nihayete erdi. Bu sınavda çıkmış sorulara MEB’in duyurmasının ardından sitemizden ulaşabilirsiniz.

MEB 1. Dönem Ortak Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.