Mardinli Öğrencilere Yurtdışında Staj Fırsatı

Mardin Midyat’ta Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Bölümü’nde eğitim alan 16 öğrenci’ye yurtdışında staj fırsatı sunuldu. 16 öğrenci, Erasmus programı dahilinde stajlarını Almanya ve Letonya’da yapacaklar.

Mardin’in Midyat ilçesinde eğitim veren Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Bölümü’nde öğrenci olan 16 genç Erasmus programı dahilinde Almanya ve Letonya’da staj yapmaya gitmeden öğretmenleri ve okul müdürleri öncülüğünde İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin’i ziyarete gitti. Gerçekleştirilen bu ziyarette, okul müdürü İhsan Düz, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Emine Dursun ve yurtdışına gidecek 16 öğrenci Midyat Kaymakamı ve Midyat Milli Eğitim Müdürü’ne projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, projeden memnuniyetini dile getirerek, ” Proje odaklı çalışmalarımın temeli bu şekilde uygulamalara dayanıyor. 16 öğrencimizi değişim programı dahilinde Almanya’ya, Letonya’ya göndermek büyük mutluluk veriyor bana. Midyat’ta yaşayıp da daha Mardin’i bile ziyaret edememiş gençlerimiz kilometrelerce uzağa Almanya ve Letonya’ya gidecek bu büyük gurur. Çocuklarımız ilk kez uçağa binecek ilk kez ailelerinden ayrı bir hayat sorumluluğu alacak. Bunlar güzel uygulamalar. Çocuklarımızı geleceklerinde vizyon sahibi yapacak çalışmalar. Bu yüzden bu tarz projeleri sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.