Mardin’den Bir Şehit Haberi Daha

Mardin’den bir şehit haberi daha…Her geçen gün Doğu’dan bir şehit haberi gelmeyegörsün. Bu üzücü olayın biri de Mardin’den geldi. Mardin’de vatani görevini yapan bir asker elektrik akımına kapıldı ve kurtarılamadı.

Olay, Mardin’in merkez Artuklu İlçesi Yüce Mahallesi’nde meydana geldi. Elektrik akımına kapılarak şehit olan asker Şeyhan Jandarma Karakol Komutanlığı’nda vatani görevini yerine getiren 25 yaşındaki er Muhammet Can Biçici’ydi.

3,5 aydır görev yapan Muhammet Can Biçici,  Şeyhan Jandarma Karakol Komutanlığı’nda askerlik vazifesini yerine getiriyordu.

Henüz daha 3,5 aylık asker olan Biçici, Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesi Avuç Köyünde dünyaya gelmişti. Jandarma Er Muhammet Can Biçici’nin canını, dün akşam kapıldığı elektrik akımı aldı. Kapıldığı elektrik akımı oldukça kuvvetliydi. yaşadığı kazadan ağır yaralı kurtarıldı. Ancak genç asker kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi’nde yaşama tutunamadı. Jandarma Er Biçici şehit oldu. Şehidin cenazesi gerçekleştirilen otopsiden sonra hazırlanan askeri uçakla Memleketi Nevşehir’e gönderilecek. Jandarma Şehit Er Muhammet Cam Biçici’nin cenazesi yarın öğle namazına müteakip kılınacak. Defin işlemi ise Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesi’ne bağlı Avuç Köyü mezarlığında gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.