Marconi Hayatı Kısaca

Marconi kimdir, marconi hayatı, marconi hangi buluşu yapmıştır, marconi hakkında bilgi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Guglielmo Marconi, 25 Nisan 1874 gününde dünyaya gözlerini açmıştır. Marconi, başarılı telsizi icat etmiştir. Marconi, yaptığı çalışmalar sonucunda uzun erimli radyo yayımcılığının gelişmesine olanka sağlamıştır ve böylece radyonun babası olarak tarihe adını yazdırmıştır.

Radyo; diğer bilim insanlarının katkılarıyla birlikte daha da geliştirilmiş ve televizyonun icadına kadar olan süre içinde radyo en önemli icat haline gelmiştir.

Marconi aynı zamanda ilk kez transatlantik radyo iletişimini başaran bir bilim insanıdır. Telsiz telgrafın geliştirilmesinde büyük ve başarılı çalışmalara imza atan Marconi, Karl Ferdinand Braun ile birlikte 1909 senesinde fizik alanında Nobel Ödülü almaya hak kazanmıştır.

Amerikan Yüksek Mahkemesinin; Marconi tarafından bulunan kablosuz iletişim tekniğinin patent hakkının Nikola Tesla’ya ait olduğuna karar vermesi ile birlikte telsiz icadının patent hakkı Nikola Tesla’ya geçmiştir ve Marconi’ye başarılarının sonucunda verilmesi gereken değer ve önem verilmemiştir.

Marconi Hayatı Kısaca, Marconi Hakkında Bilgi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.