Marconi Hayatı Kısaca

Marconi hayatı kısa, Marconi hayatı ve eserleri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

 

Guglielmo Marconi, 25 Nisan 1874 tarihinde İtalya’da gözlerini dünyaya açmıştır. Marconi, ilk başarılı telsiz telgrafı icat ederek tarihe adını yazdırmış olan bir bilim adamıdır.

Marconi, kısa radyo dalgalarının iletişimi üzerinde bir çok çalışmalar ve deneyler yapmıştır ve yaptığı deneylerde modern uzun erimli radyo yayımcılığının gelişmesinin olabileceğini anladığından dolayı Marconi, radyonun babası unvanını almıştır.

Marconi’nin icat ettiği radyo dalgaları diğer bilim adamları tarafından daha da geliştirilmiştir ve böylece radyo da tıpkı televizyonlar gibi kitle iletişim araçlarından birisi olmuştur.

Marconi, tarihte transatlantik radyo iletişimini başaran ilk bilim adamıdır.

Marconi, telsiz telgrafı icat ettikten sonra Alman bilim adamı Karl Ferdinand Braun da telsiz telgrafını geliştirmek için çalışmalar yapmıştır bu nedenle Marconi, Alman bilim adamı Karl Ferdinand Braun ile beraber 1909 senesinde fizik alanında Nobel Ödülü almıştır ve yaptığı icatlar nedeniyle ödüllendirilmiştir. Bu nedenle bilim alanında Marconi oldukça önemli olan bir bilim adamıdır.

Marconi Hayatı Kısaca, Marconi Hayatı Kısa Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

18 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.