LYS Yerleştirme Sonuçları 2013 Açıklandı Tıkla Öğren

LYS tercih sonuçları açıklandı. 18 Temmuz’da sona eren tercih dönemi sonrası 2013 LYS Yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM ve diğer medya kaynaklarından edinilen son bilgilere göre 2013 LYS tercih Sonuçları bu gece açıklandı, sonuçlar bugün bile açıklanabilir.

LYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2013 LYS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Ekranı :

(Sonuçların Cuma gününe Kadar Açıklanmasını bekliyoruz, ancak bugün de her an açıklanabilir. Açıklandığında alttaki sayfada yer alacaktır.)


ÖSYM, medyada oluşturduğu “sınav sonuçlarını hızlı açıklama” imajını bozmadan LYS tercih sonuçlarını da bugün akşamına kadar açıklamış olacaktır. 2013 LYS yerleştirme sonuçları ile ilgili son durumu bu sayfadan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

LYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Resmi Bir Açıklama Henüz Yok. Bildiğimiz şey, KPSS sonuçları ile LYS yerleştirme işlemlerinin bir arada yürütüldüğü ve her ikisinin yakın zamanlarda açıklanacağı. LYS yerleştirme işlemleri ÖSYM açısından KPSS’ye göre daha zordur, çünkü birçok ölçüte göre bilgisayarlar sistemleri eleme ve yerleştirme yapıyor. Bu durumu göz önüne almak lazım.

2013 LYS Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

53 yorum

 1. Tercih yaptım ve gonderdım ılk acıklandıgında bıryere gıremedınıZ dıyordu sımdı tercıh yapmadığınız iç
  N yerlestırme ıslemıne alınmadınız yazıyor ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun bır yere gırememem de ımkansız

 2. arkadaşlar benim sıralamam 209.000 . lefke(kktc) hukuk yazmıştım gelmedi bana. :( normalde 210.000 istiyordu.. ek tercihlerdeki şansım ne olur ne olursunuz yardımcı olun bna.

 3. arkadaşlar edebiyat mezunuyum 2011 yılında bölümü birincilikle bitirdim ama 2 yıldır işsizim … hepiniz edebiyat yazmışsınız ama neye istinaden yazdınız çok merak ediyorum edebiyat iş alanı olan bir bölüm değil daha doğrusu fen edebiyat fakülteleri.. formasyon almanız birşey değiştirmiyorki onca öğretmen açıkta o kadar öğretmen var iken bunca edebiyat mezunuda gelecek ve geleceğin işssizleri olacaksınız .. teknik kadrolara şuan daha çok ihtiyaç var okuyacağınız bölüm ebelik,hemşirelik veya mühendislik gibi garantisi olan bir bölüm değil maalesef…

 4. diyetisyenlik istiyordun.kastamonu iö.65000 aldı.ben 47000 ym.yeni açılan bölümlerde var.nasıl olmadı anlamadım.Ankara Yıldırım beyazıt elektronik ve haberleşmeyi kazandım şaşırdım…

 5. Ben ts-2 de 83 bindeydim arkadaşlar kocaeli edebiyat 2.öğretim 188 binde almıştı kesin gözüyle bakıyordum hadi 100 bin kişi oynasa yine kazanırım dedim ama olmadı…Formasyonun bu kadarda etkilemesini beklemiyordum çok üzüldüm.Ek tercihlerde de olacağını sanmıyorum çünkü 100 bin kişi ne demek 100 puan neredeyse…

 6. Ts sıralamam 40000dı 123000 e kadar turk dılı ve edebıyatı yazdım gelmedı. Bır yanlıslık olabılır mı? Yoksa puanlar mı arttı? Sıralamada bu kadar oynama olabılır mı de ben yerlesemedım? Lutfe yardım.

  • Arkadaşlar 43.000 sıralamam ve bana da gelmedi.Yerleşemedim açıkta kaldım.Lütfen ösymyi arayıp konuşun ses çıksın hepimizden 444 67 96 çağrı merkezi..Deneyelim şansımızı çünkü bu iş ek yerleştirmeyle falan daha da zorlaşacak

  • ya arkadaşlr siz kendinizdemisiniz gecen senyi baz alarak tercih yapılıtmı helede edebiyatt formasyondan dolayı o sıralmalarla puanlarla öğrenciler girdi yoksa imkansiz ötesii bu puanlarla almaz edebiyat dershane hocaları hiç mi yönlendirmedi sizi yaa 2011 yerleşenlerine bakın gecek sıralamalar onlarr yoksa gecen seneki puanlar formsyonun etkisi kimse yamadı giren dört ayak üstüne düştü düşük puanla ama bu sene olamazdı üle cunku geri veril formasyon aynı zamand bnde edebiyat 3. sınıf öğrencisiyim trakya ünii ama hiçte üzülmeye değmez çünkü edebiyat bölü iğrenç ve çok zor aynı zamanda atamalarda çok yuksek memurluklara falan bakın beylerrr …..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.